کد خبر:106285
پ
ارز۴

مهلت سه ماه بازگشت ارز حاصل از صادرات پایان یافت

براساس مصوبات هیأت وزیران مهلت سه ماه به صادرکنندگان برای بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور پایان یافت. 

براساس مصوبات هیأت وزیران، مهلت سه ماه به صادرکنندگان برای بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور پایان یافت. 

 

*** پایان مهلت قانونی ارز حاصل از صادرات  

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با استناد به مفاد مصوبات هیأت وزیران و نیز ابلاغیه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، صادرکنندگان مکلف به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود حداکثر ظرف مدت زمانی سه ماه بعد از صادرات، مطابق با ترتیبات مقرر در «دستورالعمل‌ و ضوابط اجرایی رفع تعهد ارزی صادرکنندگان» به چرخه اقتصادی کشور بوده‌اند.

 

*** اطلاعیه بانک مرکزی برای صادرکنندگان ارزی

 

در این رستا بانک مرکزی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به پایان مهلت تعیین شده، در صورتی که صادرکنندگان تاکنون نسبت به برگشت ارز حاصل از صادرات خود به چرخه اقتصادی کشور مطابق ترتیبات اعلامی و رفع تعهد ارزی اقدام نکرده‌اند، می‌بایست نسبت به انجام این مهم تسریع کنند.

بر این اساس، به موجب تکلیف مقرر در تبصره (۲) ذیل بند (۱) مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، بانک مرکزی مکلف است در صورت عدم برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد، اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس مصوبات هیأت وزیران مهلت سه ماهه به صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات تمام شده است بنابراین مقتضی است صادرکنندگان نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود مطابق با مصوبات و دستورالعمل‌های که پیش‌تر به آن اشاره شد، اقدام کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع