اخبار برگزیده

کد خبر:106176
پ
وزارت کار
رباست جمهور؛

وزارت کار باید در شناسایی دهک‌های مختلف جامعه دقت بیشتری داشته باشد

رئیس جمهور ایران با اشاره به اینکه در زمینه دولت الکترونیک ضعیف هستیم از وزارت کار خواست تا در شناسایی دقیق دهک های پایین جامعه دقت بیشتری داشته باشد.

رئیس جمهور ایران با اشاره به اینکه در زمینه دولت الکترونیک ضعیف هستیم از وزارت کار خواست تا در شناسایی دقیق دهک های پایین جامعه دقت بیشتری داشته باشد.

 

*** عدم رضایت رئیس جمهور از عملکرد وزارت کار 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شب گذشته سخنانی از حسن روحانی رئیس جمهور برای اولین بار در جلسه هیئت دولت  منتشر کرد که وی از اقدامات وزارت کار در زمینه شناسایی دهک های مختلف جامعه ناراضی بود.

حسن روحانی در این سخنان گفت: مشکل تلاش و برنامه ریزی داریم، این اشکال از این است که دولت الکترونیک ما عقب است و اطلاعات جمع آوری شده نیست.

 

*** ارقام و آمار دقیقی از دهک‌های جامعه موجود نیست 

 

رئیس جمهور گفت: مردمی که تحت فشار هستند، دهک هایی که ما می گوییم دهک‌های پایین جامعه اینها چه کسانی هستند؟ کدام قشر هستند. گاهی این دهک ها را بین روستایی و شهری ، شهری و حاشیه شهر، شهر کوچک یا کلان شهر تقسیم می‌کنیم، ولی هیچکدام یک امار و ارقام دقیقی نداریم .

روحانی افزود: برای این کار وزارت کار قدم هایی برداشته و امید های زیادی به ما داده است، ولی در عمل، می بینیم این اقدامات وزارت کار ایراد فراوانی دارد و نمی توانیم این دهک ها را شناسایی کنیم. من خواهش می‌کنم وزارت کار این ایرادات را رفع کند.

 

*** پرداخت یارانه به ۶ الی ۷ میلیون ایرانی خارج از کشور 

 

کارشناس برنامه نیز در این مورد گفت: در قضیه ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز همین اتفاق افتاد و چون بانک اطلاعاتی نداشتیم نمی‌دانستیم ارز ۴۲۰۰ را به چه کسانی بدهیم، این موضوع در هدفمندی یارانه نیز به وجود آمده و رئیس تحقیق و تفحص از سازامان هدفمندی یارانه ها اعلام کرده طبق اطلاعات وزارت کار در حال حاضر به ۶ الی ۷ میلیون نفر از ایرانیان مقیم خارج یارانه داده می‌شود.

 

*** راه‌اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش از این احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار و رفاه اجتماعی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان گفته بود: در این پایگاه اطلاعات هویتی همه ایرانیان به ثبت رسیده و از این طریق می‌توان متوجه شد که هر فرد در کجا شاغل است و چه میزان حقوق دریافت می‌کند و جز کدام دهک جامعه است.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع