کد خبر:106147
پ
معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صمت
معاون طرح و برنامه وزارت صمت تاکید کرد

استفاده از نظر نخبگان و بخش خصوصی در برنامه‌ریزی‌های مختلف وزارت صنعت

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از هم اندیشی بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و بازرگانی با فعالان بخش خصوصی، صاحب‌نظران، نخبگان و اساتید دانشگاهی خبر داد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از هم‌اندیشی بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و بازرگانی با فعالان بخش خصوصی، صاحب‌نظران، نخبگان و اساتید دانشگاهی خبر داد.

 

*** تصمیم گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های جدید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با رییس خانه صنعت و معدن ایران افزود: در دوره جدید معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت در نظر داریم در تمام تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های کلان و اجرایی بخش صنعت، معدن و تجارت، نظرات بخش خصوصی و دانشگاهی را اخذ کنیم.

زرندی در ارتباط با هم‌اندیشی از تشکل‌ها و بخش‌های خصوصی تصریح کرد: بدون تردید، برنامه‌ها و سیاست‌هایی موفق خواهد بود که ذی‌نفعان آن در زمان مناسب نظرات‌شان اخذ و اعمال شود.

 

*** برگزاری جلسات متعدد با فعالان صنعتی، معدنی و تجاری 

 

زرندی با اشاره به هم‌اندیشی وزارت صنعت با بخش‌های خصوصی و نخبگان و اساتید دانشگاهی گفت: سلسله جلسات منظمی را با همه بخش‌های علمی، تخصصی و اقتصادی برگزار خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم فضای تعاملی بین حوزه برنامه‌ریزی و فعالان صنعتی، معدنی و تجاری ایجاد کنیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت افزود: از بسترهای فضای مجازی نیز برای دریافت نظرات صاحب‌نظرات استفاده خواهیم کرد، چرا که معتقدیم هر ایده و فکری در بخش تولید می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد و ادامه داد:

تجربه جهانی هم نشان می‌دهد که یک ایده و طرح اولیه چگونه توانسته است منشأ یک تحول در سیستم اقتصادی شود.

 

*** بازوهای هم اندیشی در حوزه برنامه‌ریزی‎های مختلف وزارت صنعت

 

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ضمن تأکید بر هم‌اندیشی با تشکل‌ها و بخش‌های خصوصی تصریح کرد: اتاق‌های بازرگانی، خانه‌های صنعت و معدن، اصناف و سایر تشکل‌های بخش خصوصی، بازوهای هم‌اندیشی در حوزه برنامه‌ریزی خواهند بود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: استفاده از ابزارهای جدید تأمین مالی در بخش تولید، هدایت سرمایه‌گذاری‌های مردمی و خرد به بخش صنعت، مشاوره‌ها و کلینک‌های صنعتی و… از موضوعات مهمی است که مصمم هستیم در اتاق فکر مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

 

*** برنامه‌های جدید وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطر نشان کرد: ارتباط بیشتر و راهبردی‌تر با مراکز پژوهشی و مؤسسات علمی فعال در بخش اقتصادی و دانشگاهی نیز در برنامه‌های آتی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت خواهد بود.

زرندی تأکید کرد: تلاش داریم تمام بخشنامه‌ها، ابلاغیه‌ها و برنامه‌های پیش رو را در اختیار همگان قرار دهیم تا با نقد و بررسی آن، نظرات آنان را اعمال نماییم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع