کد خبر:106205
پ
سرخابی ها
دبیرکل اتاق تعاون ایران:

تاخیر در واگذاری استقلال و پرسپولیس به صلاح نیست

دبیرکل اتاق تعاون ایران تاخیر در واگذاری استقلال و پرسپولیس را به صلاح ندانست.

دبیرکل اتاق تعاون ایران تاخیر در واگذاری استقلال و پرسپولیس را به صلاح ندانست.

 

 

*** برگزاری نشست بررسی ابعاد واگذاری استقلال و پرسپولیس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیرکل اتاق تعاون ایران از برگزاری نشست بررسی ابعاد علمی و اقتصادی واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خبر داد و با توجه به تصویب واگذاری واگذاری استقلال و پرسپولیس و تاکید رئیس‌جمهور در اجرای آن گفت:

اتاق تعاون ایران در هیات واگذاری از پیشنهادات مردم‌ پایه و هوادار محور در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس حمایت می‌کند.

در حال حاضر بخش‌های علمی و اقتصادی کشور، پیشنهاد تعاونی سهامی عام را برای هر دو باشگاه به صورت مجزا با شخصیت حقوقی مستقل ارائه کردند.

ماشاالله عظیمی با تاکید بر وجود تجربیات موفق در این زمینه اظهار کرد: این تجربیات با مقررات و ظرفیت‌های کشور سازگاری دارد و با تطبیق و شبیه سازی برخی الگوهای موفق امکان شیوه تعاونی سهامی عام در ایران را میسر می‌کند.

 

*** کم نقص‌ترین روش واگذاری

 

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، جمع‌سپاری با رویکرد تعاونی سهامی عام کم نقص‌ترین روش واگذاری است و یکی از روش‌های تامین مالی، تامین مالی جمعی است.

 

*** تنوع در روش‌ها و سهولت تامین مالی و اداره باشگاه‌ها

 

عظیمی تنوع در روش‌ها و سهولت تامین مالی و اداره باشگاه‌ها را از جمله قابلیت های تعاونی سهامی عام عنوان کرد و گفت:

مدل تعاونی بر اداره حرفه‌ای، هوشمندانه، اقتصادی، تخصصی، مردمی، دموکراتیک و رقابتی تاکید دارد و شفاف‌سازی و ممانعت از بروز فساد از مشخصه‌های بارز فعالیت‌های اقتصادی ـ اجتماعی در اقتصاد تعاونی به شمار می‌رود.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اشاره به واگذاری استقلال و پرسپولیس ، تاکید کرد:

کسانی که اداره باشگاه‌ها را بر عهده می‌گیرند، لازم است از اهلیت اداره کردن برخوردار باشند.

 

*** اقتصاد ورزش جایگزینی مناسب برای تولید کالا و نفت

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در دنیای امروز اقتصاد توریسم، اقتصاد حمل و نقل، اقتصاد سلامت و اقتصاد ورزش جایگزین مناسبی برای تولید کالا و نفت شده و به جرات می‌توان گفت که اقتصاد ورزش سایر اقتصادها را تحت تاثیر قرار داده است.

عظیمی با بیان این که دولتی ادارهش شدن باشگاه‌های ورزشی از نگاه فدراسیون‌های جهانی، توجیه عقلایی و حرفه‌ای ندارد،‌ افزود:

اساس اصل ۴۴ قانون اساسی بر خروج دولت از تصدی‌گری و ماندن در جایگاه حاکمیتی تاکید دارد لذا تاخیر در واگذاری استقلال و پرسپولیس به صلاح کشور، مردم و دولت نیست.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران در پایان، بخش تامین مالی را ساده‌ترین بخش فرایند واگذاری استقلال و پرسپولیس دانست و گفت:

اتاق تعاون معتقد است بخش تامین مالی برای خرید و واگذاری استقلال و پرسپولیس ، ساده‌ترین راه‌حل این مساله است به شرطی که پیشنهادات جدید، نو و علمی با حمایت جدی دولت و سازمانهای ذیربط همراه شود.

 

*** حل مشکلات دو تیم استقلال و پرسپولیس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش از این اتاق تعاون ایران تاسیس دو تعاونی بزرگ سهامی به نام‌های شرکت تعاونی سهام عام پرسپولیس ایرانیان و شرکت تعاونی سهامی عام استقلال ایرانیان با سهامداری حداکثری مردم و هواداران آنها را پیشنهاد کرده و تعاونی شدن و واگذاری استقلال و پرسپولیس را در سازماندهی، تامین مالی و حل مشکلات این تیم‌ها موثر خوانده بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع