اخبار برگزیده

کد خبر:106089
پ
صادرات
توصیه وزیر اقتصاد و تجارت سوریه به فعالان بخش خصوصی ایران:

صادرات از سوریه را در دستور کار خود قرار دهید

وزیر اقتصاد و تجارت سوریه با اشاره به ارزان بودن کشورش و معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران به فعالان بخش خصوصی در ایران توصیه کرد فعالیت در سوریه و صادرات از این کشور را در دستور کار خود قرار دهند.

وزیر اقتصاد و تجارت سوریه با اشاره به ارزان بودن کشورش و معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران به فعالان بخش خصوصی در ایران توصیه کرد فعالیت در سوریه و صادرات از این کشور را در دستور کار خود قرار دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه در دیدار با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران اظهار داشت:

برگزاری کمیته اقتصادی سوریه پس از هفت سال بیانگر اشتیاق دو طرف برای تسریع در تعاملات اقتصادی است که امیدواریم سطح روابط را به کیفیت روابط سیاسی دو کشور برسانیم.

سامر الخلیل افزود:‌ از جمله اهدافی که در سفر هیئت اقتصادی سوریه به ایران دنبال می‌شود، تمرکز بر رشد همکاری‌های تجاری است که امیدواریم در جلساتی که در آینده نزدیک در سوریه برگزار می‌شود، بتوانیم هیئت‌های تجاری دو طرف و به ویژه بخش خصوصی ایران را روبروی هم بنشانیم.

 

*** همکاری بخش خصوصی ایران و فعالان اقتصادی با سوریه

 

الخلیل تصریح کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی، فرصتی خواهد بود تا تاجران سوری فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های موجود در سوریه را به اطلاع همتایان خود برسانند البته بخش خصوصی ایران و فعالان اقتصادی ایران نیز از طریق وزارتخانه‌های ذیربط می‌توانند از این پروژه‌ها مطلع شوند.

وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه سرمایه‌گذاری در کشورش را فرصتی حائز اهمیت برای فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ایران دانست و خاطرنشان کرد:

طرف ایرانی می‌تواند با بهره‌برداری از امکانات موجود در شهرهای مختلف سوریه، در سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی که به دلیل خرابی‌های موجود، فرصت آن فراهم شده، حضور یابد.

وی گفت: هم‌اکنون به دلیل خرابی کارخانه‌ها در سوریه، زمینه تولید فراهم نیست و کمبودهایی در این عرصه وجود دارد که امیدواریم بتوانیم این کمبودها را از طریق تقویت تولید داخل و واردات جبران کنیم.

 

*** سوریه؛ فرصت خوبی برای صادرات مجدد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه خاطرنشان کرد:

سوریه همچنین فرصت خوبی برای صادرات مجدد است‌ و در این حوزه کشور ارزانی به شمار می‌رود ضمن اینکه معافیت‌هایی همچون معافیت‌های مالیاتی می‌تواند مشوقی برای سرمایه‌گذاران در اقتصاد این کشور باشد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع