اخبار برگزیده

کد خبر:105874
پ
تولید بتن
هشدار رئیس مرکز تحقیقات بتن؛

حذف نظارت و بازرسی در فرآیند تولید بتن فاجعه آفرین است

حذف نظارت و بازرسی در فرآیند تولید بتن برای این صنعت یک فاجعه خواهد بود.

حذف نظارت و بازرسی در فرآیند تولید بتن برای این صنعت یک فاجعه خواهد بود.

 

*** افزایش کیفیت بتن 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز تحقیقات بتن در همایش بتن و زلزله با بیان اینکه مردم و مصرف کنندگان به دنبال افزایش کیفیت بتن هستند، گفت: علی رغم اینکه آئین نامه رعایت استانداردهای بتنی به تصویب رسیده، سازمان ملی استاندارد اعلام کرده است در تلاش است تا آئین نامه جدیدی برای استانداردهای تولید بتن، تهیه کند که در این آئین نامه جدید سقف استاندارد تولید بتن از وزنی به حجمی تغییر کرده و همچنین الزام نظارت و بازرسی در تولید بتن نیز حذف می شود که این اتفاق برای این صنعت یک فاجعه خواهد بود. 

 

*** کیفیت مواد اولیه تولید بتن

 

احمدوند ادامه داد: مهمترین موضوع در بحث سازه های بتنی به کیفیت مواد اولیه تولید بتن و همچنین نحوه اختلاط این مواد بستگی دارد.

وی همچنین افزود: سازه های بتنی در صورتی که استاندارد مناسب در هنگام ادغام مواد اولیه آن رعایت شده باشد، نسبت به سازه های فلزی در برابر زلزله مقاوم تر هستند.

 

*** نحوه تولید بتن در سازه های مسکن مهر شهرهای زلزله زده

 

وی یادآور شد: یکی از مشکلاتی که در تولید بتن سازه های مسکن مهر شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه باعث تخریب ساختمان های این شهر شد این بود که در هنگام تهیه بتن از شن و ماسه استاندارد استفاده نشده بود و محصول بتن این سازه ها به سرعت دچار خوردگی و پوکی شده بود.

 

*** تولید بتن و تهیه آن در ساخت ساختمان های بلند مرتبه

 

احمدوند درباره تهیه بتن و استفاده از آن در ساخت ساختمان های بلند مرتبه گفت: سازه های بتنی در ساختمان های ۴ طبقه و کمتر می تواند اسکلت ساختمان را تشکیل دهد اما در بلندمرتبه ها به صورت ترکیبی از سازه فلزی و بتنی استفاده می شود که هسته میانی بلندمرتبه از بتن و شاخه های اطراف این هسته از سازه های فلزی ساخته می شود.

 

*** فاجعه در صنعت تولید بتن 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع رئیس مرکز تحقیقات بتن در ادامه خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه آئین نامه رعایت استانداردهای بتنی به تصویب رسیده، سازمان ملی استاندارد اعلام کرده است در تلاش است تا آئین نامه جدیدی برای استانداردهای تولید بتن، تهیه کند که در این آئین نامه جدید سقف استاندارد تولید بتن، از وزنی به حجمی تغییر کرده و همچنین الزام نظارت و بازرسی در تولید بتن نیز حذف می شود که این اتفاق برای این صنعت یک فاجعه خواهد بود.

 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع