اخبار برگزیده

کد خبر:105791
پ
لایحه بودجه
جزئیات لایحه بودجه 98؛

سهم وزارت راه و شهرسازی از لایحه بودجه ۹۸ چه میزان است؟

بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های زیر مجموعه‌ آن در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، ۶.۳ درصد افزایش یافت.

بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های زیر مجموعه‌ آن در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، ۶.۳ درصد افزایش یافت.

 

*** سهم وزارت راه و شهرسازی از بودجه ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق اطلاعات ارائه شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ وزارت راه و شهرسازی به همراه سازمان‌های زیرمجموعه خود حدودا ۸۳۸۱ میلیارد تومان بودجه خواهند گرفت. این در شرایطی است که دولت در لایحه بودجه سال گذشته برای این وزارتخانه درخواست بودجه ۷۸۳۰ میلیارد تومانی کرده بود که نسبت به بودجه سال ۱۳۹۶ کاهش ۹ درصدی را نشان می‌داد.

این درحالی است که بودجه شرکت ساخت زیربناهای حمل‌ونقل کشور که به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های عمرانی کشور فعالیت می‌کند در سال ۱۳۹۸ معادل ۴۰۴۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است که نسبت به بودجه ۲۳۷۴ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۶ حاکی از رشد بیش از ۴۲ درصدی در این بخش است. این شرکت سال گذشته در لایحه بودجه ۱۳۹۶ سهمی ۴۲۰۰ میلیارد تومانی را به خود اختصاص داده بود اما در سال ۱۳۹۷ به حدود ۲۳۷۴ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

 

*** بودجه سازمان هواپیمایی کشوری در سال ۱۳۹۸

 

در مورد بودجه سایر دستگاه‌های تابعه وزارت راه باید خاطرنشان کرد که بودجه سازمان هواپیمایی کشوری در سال ۱۳۹۸ رقمی حدود ۹۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است درحالی که این اعتبار در لایحه بودجه سال گذشته حدود ۱۰۸ میلیارد تومان بود.

 

*** بودجه شرکت سهامی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه ۹۸ 

 

برای شرکت سهامی راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در سال آتی بودجه‌ای معادل ۱۳۹۸ میلیارد تومان لحاظ شده است که این رقم در لایحه بودجه سال جاری ۱۵۸۲ میلیارد تومان محاسبه شد. شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دیگر دستگاه زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است که در سال جاری بودجه‌ای ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومانی داشت و در سال آتی برای آن بودجه ای ۳ میلیارد و ۴۲ میلیون تومانی در نظر گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حالی که سازمان راهدای و حمل و نقل جاده‌ای در سال جاری بودجه‌ای ۲۰۰۴ میلیارد تومانی داشت در لایحه بودجه سال آینده بودجه‌ای ۱۶۹۲ میلیارد تومانی خواهد داشت و بودجه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز از ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سال جاری به پنج میلیارد تومان در سال آینده کاهش یافته است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع