کد خبر:105785
پ
بودجه ۹۸

بودجه ۹۸ با ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومان بسته شد

لایحه بودجه ۱۳۹۸ کشور با سقف درآمد و هزینه‌ ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومان بسته شد.

لایحه بودجه ۱۳۹۸ کشور با سقف درآمد و هزینه‌ ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومان بسته شد.

 

*** کلیات لایحه بودجه ۱۳۹۸ کشور 

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، لایحه‌ بودجه ۱۳۹۸ سال آینده که قرار بود ۱۵ آذر ماه به مجلس ارائه شود سرانجام بعد از انجام اصلاحاتی به ویژه در هزینه‌ها امروز همزمان با ۴ دی ماه از سوی رئیس جمهوری به مجلس ارائه شده است.

 

 

*** مجموع بودجه منابع عمومی و اختصاصی دولت در لایحه بودجه ۹۸

 

 

دولت در لایحه‌ بودجه ۱۳۹۸ مجموع بودجه عمومی که شامل منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی است را با سقف ۴۷۸ هزار میلیارد تومان بسته است.

از این رقم حدود ۴۰۷ هزار میلیارد تومان مربوط به منابع عمومی و بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان به درآمدهای اختصاصی تعلق دارد.

منابع عمومی دولت شامل درآمدها با ۲۰۸ هزار میلیارد تومان، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای(نفت و فرآورده‌های آن) ۱۴۸ هزار میلیارد تومان و واگذاری‌ دارایی‌های مالی با ۵۱ هزار میلیارد تومان است.

 

 

*** مجموع منابع شرکت‌های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت در لایحه بودجه ۹۸

 

 

آنچه که دولت برای منابع شرکت‌های دولتی موسسات انتفاعی وابسته به دولت و آنها پیش بینی کرده بودجه‌ای حدود ۱۲۷۴ هزار میلیارد تومان است که با مجموع بودجه عمومی سقف بودجه کل کشور را به ۱۷۰۲ هزار میلیارد تومان می‌رساند.

 در مقابل مصارف دولت نیز شامل مصارف عمومی و بودجه شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها می‌شود که در بخش مصارف عمومی هزینه‌های دولت حدود ۳۲۰ هزار میلیارد تومان، بودجه‌های عمرانی ۶۲ هزار میلیارد تومان و تملک دارایی‌های مالی با ۲۵ هزار میلیارد تومان است که مصارف عمومی را به ۴۰۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در لایحه بودجه ۱۳۹۸ کشور مصارف شرکت‌های دولتی موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها نیز ۱۲۷۴ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که در مجموع کل مصارف بودجه کشور را به ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومان رسانده و کل بودجه در بخش درآمد و هزینه در این رقم تراز می‌شود.

 

 

*** متن کامل لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع