اخبار برگزیده

کد خبر:105580
پ
یارانه نقدی
اظهارات تاجگردون درباره پرداخت یارانه ؛

پرداخت یارانه نقدی ۴ میلیون تومانی به خانوار های ایرانی

بنا به گفته رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در حال حاضر سرانه یارانه نقدی  و غیرنقدی و پنهان هر ایرانی ۱۱ میلیون تومان در سال است.

بنا به گفته رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در حال حاضر سرانه یارانه نقدی و غیرنقدی و پنهان هر ایرانی ۱۱ میلیون تومان در سال است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه سال‌های ۸۱ و ۸۲ رقمی تحت عنوان شفاف‌سازی انرژی در بودجه مرقوم می‌شد، گفت: این موضوع بهانه‌ای برای طرح هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت یارانه نقدی طی سال‌های بعدی شد.

 

*** سرانه یارانه نقدی و غیر نقدی هر ایرانی در یک سال 

 

 تاجگردون با بیان اینکه رئیس جمهور سابق در جامعه اعلام می‌کند که می‌توان به هر ایرانی مبلغ ۹۰۰ هزار تومان یارانه نقدی پرداخت کرد، افزود: در حال حاضر سرانه یارانه هر ایرانی اعم از نقدی و غیرنقدی و پنهان ۱۱ میلیون تومان در سال است، یعنی یک خانواده ۵ نفره در سال ۵۵ میلیون تومان یارانه دریافت می‌کند که اگر به این موضوع با نسخه احمدی‌نژاد نگریسته شود، می‌توان گفت که آب، برق و گاز آزاد شود و به هر خانواده ایرانی ماهانه ۴ میلیون تومان یارانه پرداخت شود.

 

*** پرداخت یارانه نقدی ۴ میلیون تومانی به هر خانواده ایرانی در کشور 

 

وی در ادامه افزود: اگر صد هزار میلیارد تومان تنخواه داشتم، به هر خانواده ایرانی ماهانه ۴ میلیون تومان یارانه نقدی پرداخت می کردم.

نماینده مردم گچساران و باشت در خانه ملت با تاکید بر اینکه با پرداخت یارانه ۴ میلیون تومانی به هر خانواده ایرانی باید واقعیت قیمت کالاها را پذیرفت، ادامه داد: هر کارت ملی که در حال حاضر به مردم ارائه می‌شود، متناسب با آن یارانه پرداخت می‌شود که اگر این ارقام محاسبه شود، می‌توان ماهانه ۴ میلیون تومان یارانه نقدی به هر خانواده ایرانی یارانه پرداخت کرد.

وی با اشاره به طرح پیشنهادی درباره یارانه‌ها، اظهار کرد: اگر بنده مسئول بودم و یکصد هزار میلیارد تومان تنخواه داشتم، به هر خانواده ایرانی ۴ میلیون تومان یارانه نقدی پرداخت کرده و به مرور طی ۱۲ ماه قیمت تمامی کالاها را آزاد می‌کردم که مردم نیز تحت فشار قرار نمی‌گرفتند.

 

*** آزاد سازی قیمت ها پس از پرداخت یارانه نقدی

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم می‌توانستند به مرور خود را با آزادسازی قیمت‌ها تطبیق دهند، چرا که در حال حاضر مشکل این بوده که پول نمی‌چرخد و ارزش چرخیدن ندارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع