اخبار برگزیده

کد خبر:105623
پ
فولاد خام
به گزارش انجمن جهانی فولاد؛

افزایش تولید فولاد خام ایران در سطح جهانی

ایران طی یازده ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۲میلیون و ۵۹۰ هزارتن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته ۱۷٫۳ درصد رشد داشته است.

 ایران طی یازده ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۲میلیون و ۵۹۰ هزارتن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته ۱۷٫۳ درصد رشد داشته است.

 

*** رشد تولید فولاد خام ایران در سال جاری میلادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  تولید فولاد خام ایران در نوامبر ۲۰۱۸ با رشد ۲٫۵ درصدی به دو میلیون تن رسید. 

بنا به گزارش انجمن جهانی فولاد این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۹۵۲ هزار تن بوده است.

 

همچنین بنا به گزارش انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) تولید ۶۴کشور فولادساز جهان نیز طی ۱۱ ماهه نخست سال جاری میلادی یک میلیارد و ۶۴۶ میلیون و ۶۷۱ هزارتن ثبت شد که حاکی از رشد ۴٫۷ درصدی تولید فولاد خام نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

*** میزان تولید فولاد خام در جهان 

همچنین انجمن جهانی فولاد(World Steel Association) میزان تولید فولاد خام توسط فولادسازان جهان در نوامبر ۲۰۱۸ را با ۵٫۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان ۱۴۸میلیون و ۶۱۷ هزار تن اعلام کرد. این رقم در نوامبرسال گذشته ۱۴۰میلیون و ۵۳۵ هزار تن به ثبت رسیده بود.

*** علت رشد تولید فولاد یران

یکی از مهمترین دلایل رشد تولید فولادخام، راه اندازی کارخانه های جدید طی دو سال گذشته است.

 

*** پنج کشور برتر دنیا در تولید فولاد خام 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع و بنا به اعلام انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) طی یازده ماهه نخست ۲۰۱۸ به ترتیب کشور های چین با تولید ۸۵۷ میلیون و ۳۷۲ هزارتن تولید، هند با ۹۶میلیون و۹۲۳ هزار تن تولید ،کشور ژاپن با ۹۵میلیون و ۸۶۰ هزار تن تولید فولاد خام، آمریکا با ۷۹ میلیون و ۱۵۶هزار تن تولید و در انتها کره جنوبی با ۶۶ میلیون و ۲۹۰ هزارتن فولاد خام، ۵ کشور برتر فولادساز در سطح جهان هستند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع