کد خبر:105518
پ
شریعتمداری-۳-۳۰۱x180
وزیر رفاه خبر داد

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده خبرداد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده خبرداد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره افزایش حقوق جامعه تحت پوشش وزارت رفاه از جمله مستمری بگیران نهادهای حمایتی و بازنشستگان کشوری در بودجه سال آینده، اظهار کرد:

زندگی مددجویان را با افزایش مستمری‌ها از حداکثر دریافتی ۵۵ هزار تومان به ۵۵۰ هزار تومان رساندیم که این رقم با احتساب یارانه واریزی آنها به ۷۵۰ هزار تومان رسیده اما باز ناکافی است.

 

*** افزایش بودجه و مستمری حقوق بگیران تأمین اجتماعی

 

وی با بیان اینکه افزایش بودجه و مستمری حقوق بگیران تأمین اجتماعی نیز قانون خاص خود را دارد، افزود:

سازمان تأمین اجتماعی هنوز بودجه سال ۹۸ خود را در هیئت امنا تصویب نکرده است البته پیش نویس اولیه ملاحظه شد و  افزایش این بودجه و به تبع آن حقوق مستمری بگیران حدود نرخ تورم خواهد بود.

 

*** همسان سازی حقوق بازنشستگان

 

شریعتمداری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت:

در بودجه رقمی را  برای همسان سازی پیش بینی کرده‌اند، اما باید به مجلس برود. موارد بسیاری وجود دارد که ما تقاضای آن را مطرح کرده‌ایم از جمله لایحه حمایت از حقوق معلولان که اجرای آن  ۱۲.۵ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.

وی افزود: همسان سازی نیز مطالبه بر حقی است، همه افراد اقلام را با یک نرخ خریداری می‌کنند، تفاوتی ندارد که هر کسی چه سالی بازنشسته شده باشد.

در قوانین به این موضوع تأکید شده و باید به سمت اجرای آن برویم؛ اما باید در نظر داشته باشیم که برآوردها برای اجرای آن رقمی سنگین و حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

 

 

 به گزارش خبرگزاری صنایع، منابع و اعتبارات مورد تقاضا برای دو صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری در بودجه سال آینده ۸۱ هزار میلیارد تومان است که اگر آن را کنار ۳۰ هزار میلیارد همسان سازی و ۱۲  هزار میلیارد لایحه حقوق معلولان بگذاریم بالای ۱۲۰ هزار میلیارد می‌شود در حالی که کل بودجه کشور ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است و تأمین این منابع بسیار مشکل است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش