کد خبر:105483
پ
قیمت فولاد
نایب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد خبر داد

کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد خبر داد.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد خبر داد.

 

*** روند کاهش قیمت فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از ریزش قیمت فولاد، در سه هفته گذشته خبر داد و گفت:

روند کاهش قیمت فولاد در دو ماه گذشته ثابت شده بود اما در سه هفته گذشته این روند تسریع شد و در حال حاضر قیمت فولاد، نسبت به ماه گذشته، ۳۰ درصد کاهش یافته است.

 

*** مقایسه سالیانه قیمت‌ فولاد درست نیست

 

به گفته بهادر احرامیان، مقایسه سالیانه قیمت‌ فولاد، درست نیست، چرا که قیمت‌ها باید نسبت به قیمت‌های جهانی سنجیده شوند که آن‌ها دایم در حال تغییر هستند.
احرامیان ادامه داد: در حال حاضر قیمت محصولات فولادی ایران، همچون میلگرد از قیمت جهانی قراضه پایین‌تر است که این موضوع نشان دهنده افت سقف قیمت‌ها و قرار گرفتن بازار فولاد ایران در فاز عقبگرد است.
 
 

 

*** علت کاهش قیمت فولاد

 
نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران علت کاهش قیمت فولاد را مشکلات صادراتی و در نتیجه وجود مازاد مصرف در بازار عنوان کرد و گفت:
میزان تولید فولاد حدود ۲۵ میلیون تن و مصرف داخل حدود ۱۲ میلیون تن است که در صورت کاهش یا توقف صادرات، وجود مازاد مصرف در بازار منجر به کاهش قیمت‌ها می‌شود.
 

 

*** کاهش قیمت فولاد ، زنگ خطر بزرگی برای اقتصاد

 
وی همچنین کاهش قیمت‌فولاد را زنگ خطر بزرگی برای اقتصاد خواند و تصریح کرد: در حال حاضر مشکلات و ابهاماتی بر سر راه صادرات وجود دارد که منجر به کاهش صادرات شده است.
 
 
*** عدم تناسب عرضه و تقاضا مانع رشد قیمت فولاد
 
احرامیان با بیان اینکه وجود مازاد تولید در بازار و عدم تناسب عرضه و تقاضا مانع رشد قیمت فولاد شد، اظهار کرد:
در اوج التهابات بازار ارز، فولاد در مقایسه با بازار جهانی با دلار ۸۰۰۰ تومان عرضه شد و در حال حاضر نیز این محصولات با دلار ۵۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد و این در حالی است که هزینه تولید محصولات فولادی در بهترین حالت با دلار ۹۰۰۰ تومان تامین می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: ممکن است کاهش قیمت فولاد در کوتاه‌مدت برای سیاست‌گذاران مطلوب باشد، اما ضربه‌های جبران‌ناپذیری به این صنعت وارد خواهد کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع