کد خبر:105367
پ
معاون اول رئیس جمهوری
با حضور معاون اول رئیس‌جمهور؛

۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی رونمایی شد

۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور رونمایی شد.

۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور رونمایی شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صبح امروز سه شنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۷، ۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس جهاد دانشگاهی رونمایی شد.

 

*** سه طرح فناورانه از البرز، خارک و خوزستان

 

سه طرح از این طرح‌های فناورانه در البرز، خارک و خوزستان بودند که از طریق ارتباط زنده با حضور اسحاق جهانگیری به مرحله رونمایی رسیدند.

راه اندازی خط تولید مته حفاری دندانه‌ای در خوزستان، خط تولید تورهای قفس پرورش ماهی در دریا در البرز، ساخت نصب و راه اندازی بازوهای بارگیری دریایی در صنعت نفت در جزیره خارک سه طرح فناورانه ای بودند که با ارتباط زنده رونمایی شدند.

 

*** طرح‌های رونمایی شده 

 

پروژه تولید آنتی بادی‌های درمانی دارو درمانگر گاما که برای پیشگیری و درمان بیماری اسهال در دام است، طرح فناورانه‌ ای است که در این مراسم رونمایی شد.

همچنین دستیابی به فناوری ساخت جرم‌های ویژه نسوز که در صنایع مختلف به کار می رود، دستیابی به فناوری نمک زدایی نفت خام، بومی سازی دانش فنی تولید آزمایشگاهی جنین از گاوهای اصلاح نژاد شده و ایجاد بانک جنین از نژادهای ارزشمند از دیگر طرح‌های رونمایی شده محسوب می شود.

توسعه دانش فنی و ساخت ماشین بازیافت و زیست پالایی پسماندهای نفتی، کسب فناوری تولید کربن فعال از قیر طبیعی و احداث واحد نیمه صنعتی با ظرفیت تولید ۱۰۰ تن در سال  طرح فناورانه‌ای است که در این مراسم رونمایی شد.

 

*** خط تولید مته‌های حفاری

 

اسحاق جهانگیری در خصوص خط تولید مته‌های حفاری گفت: ما در این زمینه تحریم هستیم و وقتی پروژه‌های نفتی به دانشگاه‌ها اعلام شد، احتمال را دادیم که بار دیگر مورد تحریم قرار بگیریم. از این رو محققان جهاد دانشگاهی دست به کار شدند تا در مدت زمان کوتاهی این خط تولید را ایجاد کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص تور قفس پرورش ماهی در دریا گفت: اقتصاد کشور، اقتصاد دریامحور است که ده‌ها رشته صنعتی تولیدی نیز در زمینه دریا را می توان تعریف کرد.

 

*** پرورش ماهی در دریا

 

وزارت جهاد کشاورزی پرورش ماهی در دریا را در دستور کار قرار داد که در حال حاضر خوشبختانه محققان جهاد دانشگاهی توانستند تورهای پرورش ماهی را به تولید برسانند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص طراحی و ساخت بازوهای بارگیری نفت خام که به صورت ارتباط زنده با جزیره خارک نصب و راه اندازی شد، افزود: از تلاش محققان جهاد که در زمینه نفتی و در این طرح فناورانه فعالیت می‌کنند، تشکر می‌کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع