اخبار برگزیده

کد خبر:105825
پ
سمنان

استخراج سالانه ۲میلیون تن نمک در استان سمنان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از استخراج و تولید سالانه ۲ میلیون تن نمک در معادن این استان خبر داد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از استخراج و تولید سالانه ۲میلیون تن نمک در معادن این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد فروهر با اعلام این خبر گفت: با وجود ذخایر عظیم و با کیفیت نمک در غرب استان و فعالیت ۳۳ معدن نمک فعال ، سالانه حدود ۲ میلیون تن نمک در این معادن استخراج می‎شود.

وی در حاشیه بازدید از معادن نمک در شهرستان گرمسار اظهار داشت: استان سمنان از نظر تولید گچ ، نمک و سلستین رتبه نخست کشور را دارا می باشد که حدود ۵۰درصد از نمک کشور در استان سمنان تامین می‌شود.

محمد فروهر خاطرنشان کرد: در استان سمنان حدود ۵۹۲ معدن فعال هستند که بیش از ۳۶۰۰ نفر در این معادن مشغول فعالیت می باشند که از این تعداد بالغ بر ۹۲ معدن در شهرستان گرمسار مستقر می‌باشند .

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های معدنی در استان سمنان تصریح کرد: این استان از ذخایر غنی و متنوع معدنی زیادی برخوردار می باشد به گونه‌ای که در استان بیش از ۴۲ نوع ماده معدنی شناخته شده بهره برداری می شود و سالانه بالغ بر ۲۰ میلیون تن مواد معدنی استخراج می‌گردد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع