اخبار برگزیده

کد خبر:105263
پ
خودروی دپو شده
یک مقام مسئول در گمرک خبرداد

دپوی ۱۴ هزار دستگاه خودروی وارداتی در گمرک و مناطق آزاد

بر اساس تازه‌‌ترین گزارش‌ها، ۱۴ هزار دستگاه خودروی وارداتی در محوطه‌های گمرکی و مناطق آزاد دپو شده است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، ۱۴ هزار دستگاه خودروی وارداتی در محوطه‌های گمرکی و مناطق آزاد دپو شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یک مقام مسئول در گمرک گفت: بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، ۱۴ هزار دستگاه خودروی وارداتی در محوطه‌های گمرکی و انبارهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دپو شده است.

این مقام مسئول در گمرک ایران در مورد آمار قطعی تعداد خودروهای وارداتی دپو شده در محوطه‌های گمرکی و انبارهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، گفت:

تعداد قطعی خودروی وارداتی براساس تازه ترین گزارش‌ها، ۱۴ هزار دستگاه است که از این تعداد، حدود ۶۴۰۰ دستگاه مربوط به ثبت سفارش‌های غیر قانونی بوده و از سوی مرجع قضایی توقیف شده است، مابقی این خودروها نیز یا مجوز ثبت سفارش ندارند، یا تاریخ مجوز ثبت سفارش این خودروها منقضی شده است.

 

*** ترخیص خودروی وارداتی در صورت تصویب و ابلاغ شورای هماهنگی اقتصاد

 

وی درخصوص خودروی وارداتی در محوطه‌های گمرکی و انبارهای مناطق آزاد ادامه داد: در صورتی که شورای هماهنگی اقتصادی، پیشنهاد دولت جهت ترخیص این خودروها را تصویب و ابلاغ کند، اجازه ثبت سفارش این خودروها از سوی سازمان توسعه تجارت به واردکنندگان داده خواهد شد.

 پس از ابلاغ چنین مجوزی است که گمرکات می توانند با انجام تشریفات گمرکی و بر اساس ضوابط فنی واردات خودرو، حقوق و عوارض گمرکی این خودروها را اخذ و اجازه ترخیص بدهند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این مقام مسئول در خصوص اظهارات دو روز قبل دادستان تهران مبنی بر اینکه «طبق گزارش تازه پلیس فتا، تعداد خودروی وارداتی ثبت سفارش غیرقانونی ۹ هزار دستگاه، و نه ۶۵۰۰ دستگاه، است»،گفت:

این مساله تا زمانی که مراجع قضایی و ذی ربط به گمرک اعلام نکنند به حوزه ما مربوط نمی شود و مرتبط با حوزه فعالیت سازمان توسعه تجارت است. بنابراین طبق آخرین اماری که بصورت رسمی از سوی مراجع قضایی به سازمان توسعه تجارت و ما اعلام شده، تعداد خودروهای ثبت سفارش غیرقانونی، ۶۵۰۰ دستگاه است. 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر