کد خبر:105121
پ
لوازم خانگی
مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت خبرداد

رصد آخرین وضعیت کالاهای موجود در بازار لوازم خانگی

مدیر‌کل بازرسی ویژه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از رصد آخرین وضعیت کالاهای موجود در بازار لوازم خانگی در هشت ماهه سال ۹۷ خبر داد.

مدیر‌کل بازرسی ویژه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از رصد آخرین وضعیت کالاهای موجود در بازار لوازم خانگی در هشت ماهه سال ۹۷ خبر داد.

 

*** کنترل و نظارت بر وضعیت بازار لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر‌کل بازرسی ویژه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره کنترل و نظارت بر وضعیت بازار لوازم خانگی در هشت ماهه سال جاری گفت: این سازمان حسب وظایف ذاتی و قانونی و در راستای کنترل و ثبات قیمت‌ها، عرضه مناسب و به موقع کالاها و خدمات و نیز ایجاد آرامش در سطح بازار و به منظور آرام‌سازی فضای بازار، اجرای مستمر نظارت و بازرسی بر بازار لوازم خانگی را در مهمترین اولویت کاری بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور قرار داده است.

وی همچنین افزود: در این ارتباط در بخش کالاهای خانگی، علی رغم رکود نسبی تقاضا، عمده واحدهای عرضه کننده بواسطه افزایش قیمت مواد اولیه و نوسانات نرخ ارز و به تبع آن افزایش قیمت تمام شده محصولات درصدد افزایش قیمت بر روی محصولات بودند. 

 

*** برگزاری جلسات متعدد جهت پیشگیری از تنش‌های قیمتی

 
 
موحدنژاد، درباره کنترل و نظارت بر وضعیت بازار لوازم خانگی اعلام کرد: برگزاری جلسات متعدد با واحدهای تولیدی و وارداتی و نیز هماهنگی با انجمن‌های ذیربط، با همراهی و هماهنگی مناسب تولیدکنندگان و واردکنندگان با سیاست‌های دولت در جهت پیشگیری از ایجاد تنش‌های قیمتی در سطح بازار را از اقدامات لازم این سازمان برای جلوگیری از نوسانات قیمت برشمرد. 
 
 

*** ارسال پرونده‌های متخلف به ادارات کل تعزیرات حکومتی

 
در بخش نظارت بر وضعیت بازار لوازم خانگی، صوتی و تصویری از مجموع بازرسی های انجام شده از واحدهای عرضه کننده لوازم خانگی در کل کشور طی هشت ماهه گذشته (ابتدای دوره فروردین ماه لغایت آبان سال ۱۳۹۷ ) توسط بازرسان سازمان‌های صنعت ، معدن و تجارت استان‌ها، تعداد ۹۷۱ فقره پرونده تخلف جمعاً به ارزش ۳۴۶ میلیارد و ۱۷ میلیون و ۸۳۰ هزار ریال تشکیل و برای رسیدگی به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان های مربوطه ارسال شده است.
 
 

*** پیشگیری از افزایش قیمت‌ها در دستور کار سازمان حمایت

 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: کماکان ضمن پایش و نظارت بازار به صورت مستمر، هماهنگی‌های لازم نیز برای پیشگیری از افزایش قیمت‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی متذکر شد: از هموطنان تقاضا می‌شود به جهت هم افزایی در برخورد موثر با واحدهای متخلف، اهتمام ویژه در جهت خرید از واحدهای صحیح العملی که همواره همراه مصرف کنندگان بوده‌اند، داشته باشند.
 
 
به گرازش خبرگزاری صنایع، مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره کنترل و نظارت بر وضعیت بازار لوازم خانگی در پایان تصریح کرد: هموطنان بعنوان بازوی تاثیرگذار در حوزه اجتماعی می توانند برای مشارکت در بخش نظارت بر بازار، ضمن دریافت فاکتور معتبر از فروشندگان لوازم خانگی گزارش‌ها و شکایت‌های خود را از طریق سامانه ۱۲۴ واحد رسیدگی به شکایات مردمی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها منعکس نمایند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.
 
 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید