کد خبر:104783
پ
صادرات ۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر داد

تعدد بخشنامه‌ها؛ مشکل صادرکنندگان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مراسم تقدیر از صادرکنندگان برتر استان تهران مشکل فضای کسب و کار از جمله تعدد بخشنامه‌ها را مشکل صادرکنندگان برشمرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مراسم تقدیر از صادرکنندگان برتر استان تهران مشکل فضای کسب و کار از جمله تعدد بخشنامه‌ها را مشکل صادرکنندگان برشمرد.

 

*** واگذاری انتخاب صادرکنندگان برتر استان تهران به بخش خصوصی

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران امروز، دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ در مراسم معرفی و تقدیر از صادرکنندگان برتر استان تهران با اشاره به واگذاری انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران به بخش خصوصی گفت:
البته در کنار این امر مسائل حاکمیتی هم سر جای خودش است و نظارت‌های لازم در این خصوص صورت می‌گیرد. 
 
 

***  مشکل صادرکنندگان و فعالان اقتصادی

 

 یدالله صادقی با بیان مشکل صادرکنندگان اظهار داشت:

صادرکنندگان و فعالان اقتصادی دچار مشکلاتی هستند که مهمترین آن‌ها موضوع فضای کسب و کار است و یکی از مهمترین مسائلی که در فضای کسب و کار مشکل ایجاد می‌کند، تعدد و تکثر بخشنامه‌ها و آیین نامه‌ها است. 

وی افزود: طی یکسال گذشته از طریق بازرگانی با سرکشی مدون و برنامه‌ریزی شده و سرکشی به واحدهای تولیدی مباحث مختلف را پایش کرده‌ایم و در بحبوبه اتفاقات چند ماه اخیر مشکلات را به مسئولان منتقل کرده‌ایم و در مواردی به این نتیجه رسیده‌ایم که برخی از دستورالمعل‌ها اصلاح شود، اما همواره این موضوع مد نظر ما بوده که ای کاش این مسائل به صورت عملیاتی تر انجام می‌شد. 

صادقی با اشاره به مشکل صادرکنندگان بیان داشت: آنچه امروز بیشتر با آن مواجه هستیم تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی است و تامین مواد اولیه، اصلاح فرآیندهای آن باید به گونه‌ای باشد که برای تشکل‌ها نقش در نظر بگیریم و فرآیند آن کوتاه‌تر شود که این کار می‌توانست از طولانی شدن صف‌ها در وزارتخانه جلوگیری کند. 

 

*** بیشترین تعداد کارت‌های بازرگانی برای استان تهران 

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مراسم معرفی صادرکنندگان برتر استان تهران افزود: استان تهران در زمینه صادرات بسیار تاثیرگذار است و از تعداد ۵۰ برگزیده بیش از ۳۰ نفر از صادر کننده‌ها مربوط به استان تهران بوده‌اند، بنابراین بیشترین تعداد کارت‌های بازرگانی مربوط به استان تهران است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به مشکل صادرکنندگان بیان داشت: پتانسیل صنعت و بازرگانی و اشتغال ناشی از آن بسیار حائز همیت است اما متاسفانه میزان صادرات صادرکننده را در استان تهران بطور دقیق نمی‌دانیم  تا سال گذشته برآورد می‌کردیم که حدود ۲۴ درصد صادرات کل کشور و حدود ۸۰ درصد خدمات فنی و مهندسی متعلق به تهران است.

وی افزود: صادرکنندگان استان تهران سال گذشته ۹٫۸ میلیارد دلار کالا صادر کرده‌اند و در ۷ ماهه ابتدای امسال هم میزان صادرات صادرکنندگان تهران حدود ۶ میلیارد دلار بوده است. 

 

 

 به گرازش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به مشکل صادرکنندگان بیان داشت: یکسری از مشکلات ناشی از نوسانات ارزی با هماهنگی و وحدت بین صادرکنندگان و دولت و به طور مشخص وزارت صنعت قابل حل است تا صادرکنندگان بتوانند صادرات و حتی واردات مواد اولیه را بهتر از گذشته انجام دهند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع