کد خبر:104747
پ
خودروهای جانبازان و معلولین
جلسه کمیته فنی وزارت صنعت با محوریت تولید خودرو برگزار شد

تولید خودرو برای جانبازان و معلولان

جلسه کمیته فنی و تحقیقاتی ستاد هماهنگی و پیگیری با محوریت تولید خودرو برای معلولان و جانبازان در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

جلسه کمیته فنی و تحقیقاتی ستاد هماهنگی و پیگیری وزارت صنعت، با محوریت تولید خودرو برای جانبازان و معلولان برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جلسه کمیته فنی و تحقیقاتی ستاد هماهنگی و پیگیری که با حضور نمایندگان شرکت‌های خودروساز، بنیاد شهید و امور ایثارگران سازمان بهزیستی و سازمان ملی استاندارد و دیگر دستگاه‌های مرتبط برگزار شد، بر اهمیت تولید خودرو برای جانبازان و معلولان تأکید شد.

 

*** تولید خودرو اتوماتیک نیاز اصلی جانبازان و معلولان 

 

در این جلسه، نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تولید خودرو، مورد نیاز جانبازان و معلولان نکاتی را اعلام کردند.

خودروهای اتوماتیک بعنوان نیاز اصلی خودروهای معلولان در وهله اول قرار دارد که در شرکت‌های بزرگ خودروسازی تولید می‌شود و امکان ایجاد تنوع در صورت مهیا شدن شرایط فراهم خواهد شد.

همچنین تولید خودرو برای تأمین نیاز براساس نوع معلولیت با استفاده از خدمات شرکت‌های کاربری ساز جهت تجهیزاستفاده خواهد شد و وزارت صنعت لیست شرکت‌های مجاز را در این خصوص اعلام می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایندگان وزارت صنعت در جلسه کمیته فنی و تحقیقاتی ستاد هماهنگی و پیگیری درخصوص تولید خودرو  اظهار داشتند:

درخصوص خودروهای حمل و نقل عمومی و رعایت موارد مرتبط با معلولین بویژه در اتوبوس‌ها، در حال حاضر در مشخصات فنی مورد نظر سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گنجانده شده است، مشکل عدم تأمین منابع مالی توسط شهرداری‌ها وجود دارد و در صورت رفع این مشکل اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، نقطه نظرات خود را در مورد اجرایی شدن مناسب سازی کشور در خصوص تنوع امکانات مورد نظر جانبازان و معلولان با محوریت تولید خودرو داخلی بیان کردند.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
https://sanayepress.com