کد خبر:104585
پ
رحمانی
با حضور رئیس‌جمهور و وزیر صنعت صورت گرفت

افتتاح ۱۳ طرح صنعتی و معدنی در استان سمنان

با حضور رئیس‌جمهور و وزیر صمت، ۱۳ طرح صنعتی و معدنی در شهرک‎های صنعتی استان سمنان با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۹۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

با حضور رئیس‌جمهور و وزیر صمت، ۱۳ طرح صنعتی و معدنی در شهرک‎های صنعتی استان سمنان با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۹۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

 

*** افتتاح ۱۳ طرح صنعتی و معدنی  

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سفر کاروان دولت تدبیر وامید به استان سمنان، با حضور رئیس‎جمهور و وزیرصنعت، معدن و تجارت ، ۱۳ طرح صنعتی و معدنی و زیربنایی در شهرک‌های صنعتی استان سمنان با سرمایه‌گذاری ریالی بیش از ۳۹۰۰ میلیارد ریال و ارزی ۵۷ میلیون یورو و اشتغالزایی هزار و ۵۰۰نفری افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

از بهره‌برداری از طرح توسعه شرکت چوب تراشه نقطه سمنان با ظرفیت تولید سالانه ۹۶هزار مترمکعب تخته فیبر خام و سرمایه‌گذاری ریالی ۹۵۰ میلیارد ریال و ارزی ۱۵ میلیون یورو با زمینه ایحاد اشتغال برای حدود ۳۱۰ نفر با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت،معدن وتجارت راه‌اندازی شد.

 

*** آغاز عملیات اجرایی فاز اول و دوم شرکت فولاد

 

در راستای بهره‌برداری از ۱۳ طرح صنعتی و معدنی فاز اول تولید شمش شرکت فولاد شاهرود با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۷۵ میلیارد ریال و ظرفیت تولید۱۰۰ هزارتنی نیز از پروژه‌های صنعتی در استان سمنان بود که از سوی وزیر صنعت راه‌اندازی شد.

با آغاز به کاراین واحد تولیدی حدود ۱۵۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

در این سفر همچنین عملیات اجرایی فاز دوم این واحد صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۸۱۰ میلیارد ریالی و ۹ میلیون یورویی و ظرفیت تولید۲۰۰ هزارتنی و اشتغالزایی ۲۴۰ نفری نیز آغاز شد.

 

*** کلنگ‌زنی عملیات اجرایی طرح ذوب آهن شاهرود 

 

عملیات اجرایی طرح ذوب آهن شاهرود نیز با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ثابت ۵۶۰ میلیارد ریال (۴۰۰میلیارد ریال و ۲ میلیون یورو) و ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن واشتغال ۱۹۰ نفری نیز از دیگر طرح‌هایی بود که با حضور رضا رحمانی کلنگ‌زنی شد.

در روز اول سفر رئیس‌جمهوری به این استان در ادامه افتتاح چند طرح صنعتی و معدنی همچنین افتتاح واحد تولیدی صنعت پتاس آسیا در شهرستان گرمسار با ظرفیت تولید سالانه ۱۴۰ هزار تن سولفات پتاسیم و اسید کلریدریک و با سرمایه‌گذاری ۱۵۳ میلیارد ریال از دیگر طرح‌های قابل افتتاح بود که با بهره‌برداری از این مجموعه زمینه اشتغال حدود ۱۰۰ نفر در استان فراهم خواهد شد.

 

*** افتتاح چند طرح صنعتی 

 

فاز نخست شرکت داروسازی فاتک شیمی پارس سمنان نیز با حضور روحانی افتتاح شد.

این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ریالی بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال و ارزی ۱۳ میلیون یورو ظرفیت تولید ۱۶۰ میلیون عدد کپسول و ۶۰۰ میلیون عدد قرص را دارد و برای ۱۱۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

در سفر رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت به استان واحد تولیدی سرما گستر قومس با سرمایه‌گذاری ۶۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۲۰ نفر به بهره‌برداری رسید که در زمینه تولید سیستم تهویه مطبوع خودرو فعالیت خواهد کرد.

همچنین عملیات اجرایی هشت طرح صنعتی و معدنی در سطح استان آغاز و کلنگ‌زنی شد که برای راه‌اندازی این تعداد طرح بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پیش بینی‌بینی شده است و با بهره‌برداری کامل این طرح‌ها زمینه اشتغال حدود ۷۷۰ نفر در استان فراهم خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندین طرح صنعتی و معدنی از جمله آغاز عملیات اجرایی تولید کاغذ حرارتی شرکت پارسیان کاغذ، تولید کاغذ از کربنات کلسیم در مهدیشهر، شروع عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی منطقه ویژه اقتصادی سمنان، طرح تولید لوله فولادی شرکت آریابد نوین در منطقه ویژه اقتصادی سمنان، طرح تولید و بسته‌بندی محصولات غذایی در گرمسار و آغاز عملیات اجرایی احداث ناحیه صنعتی کالپوش، از برنامه‌ها و دیگر طرح‌‌های کلنگ‌زنی در استان بود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید