اخبار برگزیده

کد خبر:104596
پ
صحا
طی توافق صحا با بیمه ایران؛

کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صحا محقق شد

طی توافق صحا با بیمه ایران کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک محقق شد.

طی توافق صحا با بیمه ایران کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک محقق شد.

 

*** توافق بر کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات صحا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان خصوصی فعال در صنعت الکترونیک کشور و با هدف تسهیل سازوکار اعطای تسهیلات و پشتیبانی حداکثری از متقاضیان، ضمن توافق با شرکت بیمه ایران موفق به کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه‌های صادره به متقاضیان شد.

 

*** میزان کاهش نرخ حق بیمه

 

بر اساس ضوابط و مقررات صحا، متقاضیان درخواست تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک باید جهت اخذ این خدمات نسبت پوشش بیمه آنها اقدام کنند که طی سنوات گذشته، صحا ضمن توافق با بیمه ایران با ایجاد مکانیزم جدید در طرح‌های خاص و نوین بیمه‌ای، با هدف پشتیبانی از صنایع نوین و پیشرفته کشور اقدام به کاهش نرخ حق بیمه، این دو خدمت نسبت به سایر خدمات کرده بود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این توافق جدید و با هدف کاهش هزینه‌های ارائه خدمات صحا نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صحا با تضمین وثیقه ملکی به ترتیب از۱ به ۰٫۸ درصد و از۰٫۹ به ۰٫۷، نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت‌نامه با سایر تضامین به ترتیب از ۱٫۸ به ۱٫۵ درصد و از ۱٫۶ به ۱٫۳ درصد کاهش یافته است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع