کد خبر:104617
پ
محمدرضا کلامی
مدیركل تنظیم بازار وزارت صنعت:

وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستگاه برتر در حوزه عمل به مبانی دولت الکترونیک

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه را به عنوان دستگاه برتر در حوزه عمل به مبانی دولت الکترونیک معرفی کرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه را به عنوان دستگاه برتر در حوزه عمل به مبانی دولت الکترونیک معرفی کرد.

 

*** دولت الکترونیک در وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد رضا کلامی، با اعلام این مطلب، افزود:

در وزارت صنعت به منظور ایجاد شفافیت در عرصه اقتصادی، الکترونیکی کردن همه فرآیندهای تجارت داخلی و خارجی با جدیت پیگیری شده است و در حال حاضر نیز بیش از هشت سامانه در حوزه فعالیت‌های تجاری کشور در حال فعالیت هستند.

 

*** الکترونیکی شدن فعالیت‌ها با هدف تسهیل خدمات‌رسانی

 

وی با تاکید بر اینکه الکترونیکی شدن فعالیت‌ها و مبانی دولت الکترونیک همچنان از سوی وزارت صمت با هدف تسهیل خدمات‌رسانی به بازرگانان، تجار، تولیدکنندگان و … پیگیری می‌شود، اضافه‌کرد:

سامانه رتبه‌بندی و اعتبارسنجی تجار، سامانه جامعه تجارت و سامانه ثبتارش از جمله این سامانه‌ها هستند.

 

*** شفافیت در نقشه تولید و تجارت ایران

 

مدیرکل تنظیم بازار وزارت صنعت ادامه داد:

سامانه ارزی، سامانه پنجره واحد گمرکی و نهایتا سامانه انبارها و مرکز نگهداری در کنار سامانه تجارت داخلی و سامانه صدور فاکتور الکترونیکی نقشه تولید و تجارت در ایران را شفاف کرده است.

 

کلامی در ادامه تصریح کرد:

با این ابزارها و تحقق مبانی دولت الکترونیک امکان سوءاستفاده از شرایط به حداقل می‌رسد و فضا برای کسانی که می‌خواهند تخلفی انجام دهند، ناامن خواهد شد.

وی ادامه داد: بازمهندسی فرایندهای تجارت خارجی با اولویت ثبت سفارش و کارت بازرگانی نیز در دستور کار وزارت صمت قرار دارد.

کلامی تاکید کرد: حرکت به سمت الکترونیکی شدن فرآیندها و تحقق دولت الکترونیک می‌تواند بخش مهمی از مشکلات را برطرف کرده و زمینه را برای ارتقای شفافیت فراهم کند.

 

*** الکترونیکی شدن وزارت صمت از برنامه‌های رضا رحمانی است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان، تصریح کرد: توسعه فرآیند الکترونیکی شدن وزارت صمت از برنامه‌های رضا رحمانی است.

وزیر صمت، راه‌اندازی شبکه زنجیره‌ تأمین الکترونیک به تفکیک گروه کالایی دارای اولویت، راه‌‌اندازی پنجره واحد خدمات بنگاه‌های کوچک کسب و کار و راه‌اندازی سامانه تأمین و توزیع کالاهای اساسی و ضروری را از جمله برنامه‌های اجرایی در حوزه تجارت عنوان کرده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید