کد خبر:104511
پ
وزیر صنعت ، معدن و تجارت
وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در سمنان:

بسته تولید و اشتغال تدوین شد

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در جریان سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان سمنان از تدوین بسته تولید و اشتغال خبر داد.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در جریان سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان سمنان از تدوین بسته تولید و اشتغال خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در جریان سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان سمنان با اشاره به تدوین بسته تولید و اشتغال گفت:

تا آخر سال جاری ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از محل تبصره ۱۸ بودجه در اختیار داریم و در سال ۹۸ هم با موافقت رئیس جمهور عینا آمده است.

 

*** تولید داخلی جدی گرفته شود

 

رضا رحمانی در سفر به این استان ضمن بازدید از واحد تولیدی سیم و کابل مغان در شهرک صنعتی شاهرود با اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری افزود:

ایشان تاکید کردند تولید داخلی جدی گرفته شود و رئیس‌جمهور هم بر این امر تاکید دارند و مدام پیگیری می کنند و بنده نیز در این زمینه از روسای سازمان‌ها انتظار دارم تولید ملی را تکلیف بدانند چراکه حفظ و توسعه تولید موجود یعنی حفظ اشتغال موجود.

 

*** برنامه‌ریزی بسته تولید و اشتغال

 

وی با اشاره به نهایی شدن لایحه بودجه سال ۹۸ در دولت افزود: در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بسته تولید و اشتغال را تدوین کردیم و در بودجه گنجاندیم و دولت نیز علیرغم تاکید بر صرفه جویی در هزینه‌های جاری بر بودجه تولید و اشتغال تاکید ویژه دارد و منابعی اختصاص داده است.

رحمانی در ادامه با اشاره به تدوین بسته تولید و اشتغال تصریح کرد: الان نمی پذیرم که واحد فعالی سرمایه در گردش نداشته باشد و در این زمینه بانک‌ها باید همکاری کنند و منابع باید در تولید سرمایه گذاری شود.

به گفته وزیر صنعت منابع تبصره ۱۸ به پروژه‌های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، طرح رونق تولید، نوسازی و بازسازی صنایع و تامین سرمایه در گردش اختصاص می‌یابد و در این تبصره حتی یارانه هم پیش بینی شده و تفاهم‌نامه هم امضا شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، شرکت سیم و کابل مغان با سرمایه گذاری حدود ۱۴۹۰ میلیارد ریال ظرفیت تولید سالانه ۴۳ هزار تن انواع کابل آلومینیومی، انواع سیم متولی روکشدار انواع سیم حرارتی و نسوز سیم و کابل برق افشان و کابل‌های انتقال برق را دارد که زمینه اشتغال حدود ۴۰۰ نفر را فراهم کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید