کد خبر:104513
پ
روحانی
رئیس‌جمهور در جمع مردم شاهرود:

آمریکا قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد

رئیس‌جمهور با بیان این‌که ایران قدرتمند برای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها غیرقابل تحمل است بر ناتوانی آمریکا در جلوگیری از صادرات نفت ایران تاکید کرد.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که ایران قدرتمند برای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها غیرقابل تحمل است بر ناتوانی آمریکا در جلوگیری از صادرات نفت ایران تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  رئیس‌‌جمهور در جمع مردم شاهرود، اظهار کرد: امروز روز آزمایش و امتحان بزرگ تاریخی برای ما ملت ایران است. امروز روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ظالم آمریکا به پیروزی‌های کم نظیری دست یافته‌ایم.

 

*** آمریکا به دنبال کودتا در کشور

 

حسن روحانی گفت: آمریکا به دنبال کودتا در کشور ما بود، به دنبال تجزیه ایران و جدا کردن خوزستان بود که ناموفق شد.

رئیس‌‌جمهور با طرح این سوال که چرا امروز آمریکا از ملت ایران و ایرانی‌ها عصبانی است؟، گفت: ایران قدرتمند و غیر قابل تحمل برای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است و ملت ایران در مقابل آنان سر فرود نیاورد و نخواهد آورد.

رئیس جمهور همچنین گفت: آمریکا خواست و اعلام کرد که ایران را از فروش نفت باز می‌دارد و ایران را از تبادل تجاری با دنیا منزوی می‌کند.

آمریکا اعلام کرد به دنبال دستیابی به اهدافش در منطقه بود.

 

*** ناتوانی آمریکا در جلوگیری از صادرات نفت ایران

 

وی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران ، افزود: ملت بزرگ ما ثابت خواهد کرد که پیروز این نبرد خواهد بود. آمریکا بداند ما نفتمان را خواهیم فروخت. قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد؛ بداند اگر بخواهد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

روحانی تصریح کرد: آمریکا می‌خواهد رابطه ما را با جهان تضعیف کند، اما امروز از هر زمان دیگر با کشورهای همسایه از قبیل ترکیه و عراق، پاکستان و افغانستان، عمان، قطر، کویت، آذربایجان و ارمنستان روابط صمیمی داریم و خواهیم داشت.

رئیس‌جمهور صبح سه‌شنبه در راستای سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر کرد.

روحانی در نخستین برنامه خود در این سفر، با حضور در ورزشگاه تختی شاهرود در جمع مردم این شهرستان سخنرانی کرد.

 

*** سخنرانی رئیس جمهور در دانشگاه علوم پزشکی سمنان

 

حضور و سخنرانی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار می‌شود، از دیگر برنامه‌های روز نخست سفر رئیس‌جمهوری به استان سمنان است.

روحانی پیش از این، ۳۱ فروردین سال ۱۳۹۵ و در جریان دور نخست سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر کرده بود.

وی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران تصریح کرد: ملت ایران در دو، سه ماه گذشته آمریکا را در شورای امنیت، سازمان ملل، دادگاه بین‌المللی لاهه و دادگاه عالی ایتالیا به شکست کشاندند.

پیروزی دیپلمات‌های ایرانی به معنای پیروزی حقوقدان‌ها و ملت بزرگ ایران است.

این پیروزی‌ها نتیجه تلاش ملت شریف ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است که با ایثار و حمایتشان، امنیت را در سراسر منطقه ایجاد کردند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: نیروی‌های مسلح، نظام اسلامی و رهبری ما تنها برای ایران امنیت نیاوردند، بلکه به تامین امنیت عراق، سوریه، لبنان و ملت‌های منطقه هم کمک کردند.

روحانی افزود: ایران تلاش می‌کند تا مردم مظلوم یمن در برابر متجاوزین آل سعود در صحنه نبرد نظامی و سیاسی پیروز شود. ملت یمن پیروز خواهد شد و آل سعود و آمریکا شکست خواهند خورد.

رئیس‌جمهور با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران گفت: دولت، مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و در راس آن رهبری و همه ملت، ایران را قدرتمندتر از گذشته خواهند ساخت.

ما نمی‌گذاریم دشمنان، ایران را به شکست بکشانند. ایران، سرزمین مقدس، عبادتگاه حق، سرزمین علی بن موسی الرضا(علیه السلام) و ولی عصر(عج) و سرزمین قرآن، مردانگی و ایستادگی است.

 

*** دشمنان قادر نیستند ایران را شکست دهند

 

وی تاکید کرد: دشمنان ما قادر نیستند ایران را به شکست بکشانند. ما علیرغم میل آمریکا ارتباط خود با دنیا را روز به روز قوی تر خواهیم ساخت. ما علی رغم میل آمریکا، تجارت خود با دنیا را توسعه خواهیم داد.

رئیس جمهور با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران اظهار داشت: در شرایطی که آمریکا می‌خواست ما نتوانیم یک بودجه متعادل و سالم به مجلس تقدیم کنیم، ان شاالله در ۲۵ آذر ماه امسال دولت بودجه سال آینده را تقدیم مجلس خواهد کرد.

ما در این بودجه ۴۳۳ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمومی پیش‌بینی کرده‌ایم و با همت و ایثار شما مردم و تلاش نمایندگان مجلس این بودجه مصوب و اجرا خواهد شد.

 

*** تضمین کالاهای اساسی مردم با قیمت مناسب

 

وی تصریح با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران کرد: ما در بودجه سال آینده، کالاهای اساسی مردم را با قیمت مناسب تضمین خواهیم کرد.

ما در بودجه سال آینده حقوق بگیرانی که حقوق ثابت دارند و در فشار هستند، در حد توان و امکان به آنها کمک خواهیم کرد و حقوق همه حقوق بگیران و بازنشستگان را ۲۰ درصد افزایش خواهیم داد.

 

*** تحول در زمینه مسکن

 

روحانی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران اظهار داشت: ما در بودجه سال آینده برای اشتغال و تولید مردم و همچنین تولیدات صنایع و کشاورزی در سراسر کشور تلاش خواهیم کرد.

ما شاهد یک تحول بسیار خوب در سال آینده در زمینه مسکن خواهیم بود تا نگرانی‌های مردم برای مسکن دارشدنِ خانه اولی‌ها و همچنین بافت های فرسوده حل شود.

وی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران اضافه کرد: ما با فقر مطلق مبارزه خواهیم کرد. من به تمام وعده هایی که در انتخابات سال ۹۶ به شما ملت دادم، عمل خواهم کرد البته شرایط، شرایطی است که هماهنگی، وحدت، همکاری و انسجام باید بیش از گذشته در میان ما مردم باشد.

 

*** ضرورت انسجام و وحدت

 

رئیس جمهور با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران گفت: با انسجام و وحدت از این مشکل و معضل تاریخی عبور خواهیم کرد. کشور در بحران نیست و در بحران نخواهد بود؛ ابرتورم و ابربیکاری ما را تهدید نخواهد کرد. عده ای به ناروا و نادانسته این حرف‌ها را در روزنامه ها و تبلیغات مطرح نکنند.

 

***  فشارها کمتر شده

 

روحانی اظهار داشت: البته ما مشکلاتی داریم که مردم باید بدانند. یک مقدار فشارها کمتر شده اما در عین حال هنوز باید کار بسیار زیادی انجام بگیرد تا فشار زندگی از دوش مردم عزیز ما برداشته شود. تلاش ما این است که روند صعودی تورمی که در ماه های گذشته مردم را آزار می‌داد کاهش دهیم.

 

*** مهم‌ترین مساله استان سمنان

 

وی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران افزود: اولین نکته‌ای که می‌خواهم برای مردم عزیز و قهرمان استان سمنان عرض کنم، درباره مساله آب است. شما می‌دانید کشور ما در معضل کم آبی قرار دارد. مشکل آب تقریبا در تمام استان‌های کشور به نحوی وجود دارد؛ سمنان هم استانی کویری است و مشکل کم آبی دارد. آب، مهم ترین مساله این سرزمین و استان است. مساله آب یک مساله بزرگ ملی است و یک مساله صرفا استانی نیست.

 

*** مشکلات انتقال آب از شمال ایران به استان سمنان

 

روحانی گفت: ما در خصوص مشکلات انتقال آب از شمال ایران به استان سمنان در جلسات مختلفی با مقامات مسئول بررسی کردیم و از نظر دولت همه مسائل آن حل شده است. از فردا صبح اگر سرمایه گذاری بخواهد برای انتقال آب از شمال به مرکزیت ایران همان استان سمنان اقدامی کند، دولت آمادگی دارد که در یک مدت بسیار کوتاه تمام مجوزات لازم را در اختیار او بگذارد چرا که تمام مقدمات و اقدامات مطالعاتی در این خصوص صورت گرفته است.

 

*** فرودگاه شاهرود

 

رئیس جمهور یادآور شد: موضوع دیگر بحث فرودگاه شاهرود است، شاهرود به عنوان شهرستان مهم استان سمنان است.

دامغان و شاهرود دو شهرستانی هستند که در مسیر صادرات کالاهای کشاورزی هستند و همچنین شهرستان سمنان که قابلیت صادرات کالاهای معدنی را دارد.

وی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران افزود: من بسیار خوشحالم که طی ۵ سال گذشته، صادرات محصولات غذایی از شهرستان شاهرود ۴ برابر افزایش پیدا کرده است.

از ۷ میلیون دلار به ۳۰ میلیون دلار و این به معنی آن است که این شهرستان برای صادرات مواد معدنی، مواد غذایی و سایر محصولات آمادگی دارد.

روحانی تصریح کرد: این استان ظرفیت این را دارد که محصولات خود را به کشورهای دیگر هم صادر کند اما مانع این امر این است که فرودگاه این استان یک فرودگاه شهری و استانی است اما من به شما اعلام می کنم که از فردا فرودگاه شاهرود یک فرودگاه بین المللی است.

 

*** مقدمات تبدیل شدن فرودگاه شاهرود به یک فرودگاه بین‌المللی

 

رئیس جمهور با بیان اینکه تمام مقدمات تبدیل شدن فرودگاه شاهرود به یک فرودگاه بین المللی در کمیته های مرتبط فراهم شده است، اظهار داشت: این موضوع مورد تصویب هیئت وزیران قرار گرفت و امروز اعلام می کنم که وزارت راه ما باید به سرعت این مصوبه را اجرا و عملیاتی کند. این حق مردم عزیز و دلاور شاهرود است که بتوانند در کوتاهترین زمان، محصولات خود را به کشورهای هدف صادر کنند.

وی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران خاطرنشان کرد: ما در این سفر قدم های دیگری را هم برای همه استان برخواهیم داشت. من با وزیر نفت در خصوص گازرسانی به روستاهای باقیمانده صحبت کردم و همانطور که می دانید این استان در تمام شهرها از نعمت گاز برخوردار است و برخی روستاهای دور در این استان هستند که متأسفانه از این نعمت محرومند.

 

*** گازرسانی به روستاهای استان سمنان

 

رئیس جمهور ادامه داد: گازرسانی به روستاهای استان سمنان در دولت یازدهم ۶۹ درصد بود و ان شاءالله در پایان دولت به بالای ۹۰ درصد خواهد رسید و تقریباً مسئله گاز رسانی در این استان تا پایان دولت دوازدهم به اتمام خواهد رسید.

روحانی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران گفت: دولت باید به مردم این استان در آبیاری مدرن برای زمین های کشاورزی آنها کمک کند تا با آب کمتر، محصول بهتر و بیشتری برداشته شود.

وی با بیان اینکه صدها پروژه کوچک و بزرگ در این سفر افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: غروب امروز در جمع فرهیختگان در بخش کشاورزی چه عمرانی و چه تولیدی ۴۳۴ طرح افتتاح خواهد شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: ۳۱۹ میلیارد تومان اعتباری است که دولت در این خصوص برای این استان هزینه کرده است. دولت تلاش می کند تا کشاورزان ما زندگی بهتری داشته باشند و ما باید دست پینه بسته آنان را ببوسیم.

 

*** قیمت گندم

 

روحانی با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران اظهار داشت: ما بسیار خوشحالیم که قیمت امسال گندم را کیلویی ۱۶۰۰ تومان اعلام کردیم و همانطور که می دانید در آغاز سال ۹۲ که ابتدای دولت یازدهم بود، گندم کیلویی ۴۰۰ تومان بوده است یعنی امروز قیمت گندم ۴ برابر افزایش پیدا کرده است و محصول گندم هم به مراتب چند برابر گذشته شده است.

وی ادامه داد: ما تمام تلاش خود را انجام دادیم تا کشاورزان‌مان زندگی بهتر و آرام تری را داشته باشند. ما امیدواریم امسال هم همچون سه سال گذشته در مسئله گندم خودکفا باشیم و این یک افتخار برای جمهوری اسلامی ایران است. ما یک بار در گندم خودکفا شده ایم و انشالله امسال برای چهارمین سال در این موضوع خودکفا می شویم.

رئیس جمهور با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران افزود: ما از ابتدای انقلاب تا آغاز سال ۹۲، ۱۶ هزار و ۲۰۰ هکتار در این استان آبیاری مدرن داشته ایم و از سال ۹۲ تا به امروز، ۱۶ هزار و ۷۰۰ هکتار شده است. یعنی بیش از کل کاری که از ابتدای انقلاب تا سال ۹۲ انجام گرفته در چهار-پنج سال اخیر صورت گرفته است و این به معنای حرکت استان در مسیر توسعه است.

روحانی گفت: ما باید آبیاری در زمین های کشاورزی را مدرن کنیم تا محصولات مورد نیاز مردم را برای شهرها و روستاهای کشور فراهم کنیم. دولت در ۵ سال گذشته تلاش فراوانی را برای روستاهای کل کشور انجام داده است و امروز در هیچ روستای ۲۰ خانواری نمی بینیم آب آشامیدنی، برق، گاز و اینترنت نباشد.

وی یادآور شد: روستاییان عزیز ما از طریق اینترنت محصولات مختلفی که تولید می‌کنند را به نقاط مختلفی در داخل و خارج از کشور می فروشند.

ارتباطات مردم، تسهیلات مردم، روابط مالی و تجاری آنها، همه این موارد در این سال‌ها به لطف خدا بیشتر و بهتر شده و البته این به معنای آن نیست که ما مشکلی نداریم اما به معنای این است که دولت و ملت در کنار هم قدم های بسیاری را برداشتند و در آینده هم چنین خواهد بود.

 

*** دشمنان ره به جایی نخواهند برد

 

رئیس جمهور با اشاره به توانایی صادرات نفت ایران تصریح کرد: این موضوع را بار دیگر تأکید کنم که ما در کنار هم علیرغم میل دشمنان به موفقیت‌های خود در آینده هم ادامه خواهیم داد و مطمئن باشید که دشمنان ره به جایی نخواهند برد و آب را در هاون می‌کوبند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در سفر قبلی به استان سمنان بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه را به مردم سمنان وعده داده بودم، اظهار داشت:

متأسفانه ما نتوانستیم به وعده‌هایی که دادیم و قرار بود تا پایان سال ۹۶ اجرایی شود، جامه عمل بپوشانیم و البته من به همه مسئولین مرتبط در این امر گفتم که باید این عقب ماندگی را سریعتر جبران کنی

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید