کد خبر:104356
پ
محمدرضا پورابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

بحث افزایش قیمت سوخت مطرح نیست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره دغدغه مردم در زمینه افزایش قیمت سوخت توضیحاتی ارائه داد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره دغدغه مردم در زمینه افزایش قیمت سوخت توضیحاتی ارائه داد.

 

*** در فاز اول افزایش قیمت سوخت مطرح نیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره احیای کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین اظهار کرد:

کار بسیار خوبی که در دولت نهم و دهم انجام شد این بود که بتوانیم سوخت کشور را از طریق مصرف مدیریت کنیم، بحث قیمت و یا افزایش قیمت سوخت ، موضوع دوم است.

 

*** حذف کارت سوخت و افزایش مصرف

 

محمدرضا پورابراهیمی افزود: متاسفانه در دولت یازدهم و دوازدهم کارت سوخت حذف شد که شرایط خاصی ایجاد کرد، حجم مصرف را بالا و بحث قاچاق سوخت را به شدت افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه حتما با احیای کارت سوخت‌ها موافق هستیم، تصریح کرد:

با حذف آن مخالف بودیم و کار اشتباهی بود که انجام شد که خوشبختانه مجددا قصد دارد آن را برگرداند البته هر چند با تاخیر انجام شد، اما از آن استقبال و حمایت می‌کنیم چراکه به مدیریت مصرف کمک می‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعدا در مدیریت مصرف اگر بخواهد سهمیه‌بندی یا تغییر قیمتی و یا افزایش قیمت سوخت اعمال شود، همه این‌ها بستری برای تصمیم‌گیری بهتر ما در مدیریت مصرف سوخت در کشور می‌شود.

 

*** نقش مدیریت مصرف در کاهش آلایندگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نقش طرح مدیریت مصرف سوخت در کاهش آلایندگی خاطرنشان کرد:

بحث آلایندگی بسیار برای ما مهم است و میزان مصرف کمتر سوخت، آلایندگی کمتر و اتلاف انرژی کمتری خواهد داشت، همچنین یارانه کمتری را به خود اختصاص خواهد داد و در بحث صادرات فرآورده، کاملا می‌تواند کمک کند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری ایسنا