اخبار برگزیده

کد خبر:104219
پ
توافق پوتین و بن سلمان
در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ انجام شد

توافق روسیه و عربستان برای ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت

رئیس‌جمهور روسیه و ولیعهد عربستان درباره زمینه‌های مختلف همکاری میان روسیه و عربستان از جمله در زمینه ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت گفت‌وگو کردند.

رئیس‌جمهور روسیه و ولیعهد عربستان درباره زمینه‌های مختلف همکاری میان روسیه و عربستان از جمله در زمینه ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت گفت‌وگو کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ولیعهد عربستان در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در آرژانتین با رئیس‌جمهور روسیه دیدار کرد.

 

*** ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت

 

در این دیدار، دو طرف درباره زمینه‌های مختلف همکاری میان روسیه و عربستان از جمله در زمینه ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت به گفت‌وگو پرداختند.

رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد: عربستان و روسیه کشورهای اصلی صادرکننده نفت در اوپک بر تمدید توافق‌شان در زمینه کاهش تولید نفت همزمان با کاهش نفت خام در بازار جهانی نفت توافق کردند.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم نهایی درباره حجم کاهش تولید گرفته نشده اما ما با عربستان این کار را خواهیم کرد و رقم نهایی براساس تصمیمی مشترک خواهد بود.

ما وضعیت بازار جهانی نفت را دنبال خواهیم کرد و به سرعت به تعامل با آن خواهیم پرداخت.

 

*** ضرورت مذاکره با ترامپ 

 

پوتین همچنین نسبت به لغو دیدارش با رئیس‌جمهور آمریکا ابراز تاسف کرد و گفت: مذاکره با دونالد ترامپ عملا ضروری است.

وی ابراز امیدواری کرد: این دیدار زمانی که طرف آمریکایی برای انجام آن آماده باشد، میسر شود.

پوتین با اشاره به بازار جهانی نفت ، افزود: مسائلی بسیار مهم باید بررسی شوند قبل از هر چیز تحقق ثبات استراتژیک و مسائل مربوط به اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی. 

در همین حال شبکه تلویزیونی دولتی عربستان گزارش داد که بن سلمان با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز دیداری داشته است.

این شبکه با پخش تصاویری از دیدار این دو گزارش داد که بن سلمان و گوترش درباره ابعاد همکاری میان سازمان ملل و عربستان به گفت‌وگو پرداختند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بن سلمان در جریان سفر خود به آرژانتین در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ با نخست‌وزیر ایتالیا و رئیس‌جمهوری آرژانتین نیز دیدارهایی داشته است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع