اخبار برگزیده

کد خبر:104026
پ
نشست حمایت از تولید ملی
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد

ضرورت تأمین نیاز صنایع داخلی کشور به فولاد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توسعه صادرات بر ضرورت توجه به نیاز صنایع داخلی کشور به فولاد تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توسعه صادرات بر ضرورت توجه به نیاز صنایع داخلی کشور به فولاد تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نشست رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز چهارشنبه ۷ آذرماه با وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، تولیدکنندگان فولاد، قطعه‌سازان و خودروسازان برای بررسی مشکلات تولیدکنندگان فولاد، خودروسازان و قطعه‌سازان برگزار شد.

علی لاریجانی در این نشست با تاکید بر لزوم رفع مشکلات حوزه صنعت فولاد و خودرو، اظهار داشت:

باید نیاز صنایع داخلی کشور به فولاد تامین شود، اما در شرایط فعلی لازم است از طرفیت‌های موجود برای صادرات این محصولات استفاده شود.

 

*** میزان صادرات فولاد با توجه به نیاز صنایع داخلی کشور به فولاد

 

همچنین در این نشست پیرامون میزان صادرات فولاد با توجه به نیاز صنایع داخلی کشور به فولاد ، راه‌های بازگرداندن ارز حاصل از صادرات آن به کشور با توجه به تحریم‌های آمریکا و نیز تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان فولاد و ذوب آهن‌های کشور مسائلی مطرح و راه‌حل‌های آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است در این نشست مدیران شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی به بیان مسائل و مشکلات خود در خصوص تولید و تامین مواد اولیه و نیاز صنایع داخلی کشور به فولاد پرداختند, قطعه‌سازان خودرو مسائل موردنظر خود در زمینه افزایش هزینه تولید، قیمت مواد اولیه و میزان مطالبات خود از خودروسازان را مطرح کردند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خودروسازان نیز تقاضا و راهکار خود را در زمینه افزایش قیمت خودرو با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید بیان کردند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع