کد خبر:103902
پ
ارز صادراتی
بانک مرکزی اعلام کرد

صادرکنندگان مکلف به ارائه ارز صادراتی خود به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز شدند

بانک مرکزی به منظور جلوگیری از سوء‌استفاده دلالان، صادرکنندگان را مکلف به ارائه ارز صادراتی به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کرد.

بانک مرکزی به منظور جلوگیری از سوء‌استفاده دلالان، صادرکنندگان را مکلف به ارائه ارز صادراتی به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کرد.

 

*** ارائه ارز صادراتی به بانک‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی اعلام کرد: صادرکنندگانی که به موجب دستورالعمل صادره، مجاز به برگشت و فروش ارز صادراتی به صورت اسکناس یا حواله به نرخ بازار شده‌اند؛ برای جلوگیری از سوء استفاده دلالان، ارز حاصل از صادرات خود را به بانک‌ها، صرافی‌های بانکی و سایر صرافی‌های مجاز عرضه کنند.

این بانک در راستای تمهیدات لازم به منظور برگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور از صادرکنندگانی که به موجب دستورالعمل صادره مجاز به برگشت و فروش ارز حاصل از صادرات به صورت اسکناس یا حواله به نرخ بازار شده‌اند خواست ارز حاصل از صادرات خود را در بانک‌ها و صرافی‌های مجاز عرضه کنند و در این خصوص تمام بانک‌ها، صرافی‌های بانکی و سایر صرافی‌های مجاز، آماده خرید ارز حاصل از صادرات آنها هستند.

در صورت وجود هرگونه سؤال یا ابهامی درخصوص موارد فوق، شماره تلفن‌های ۲۹۹۵۳۷۴۹ و ۲۹۹۵۳۷۴۷ معرفی می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک‌ها و صرافی‌های خریدار ارز از صادرکنندگان مکلفند نسبت به ثبت ارز خریداری شده در سامانه سنا جهت رفع تعهد صادرکننده به برگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصاد اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع