اخبار برگزیده

کد خبر:103859
پ
مدیرکل دفتر بازرسی وزارت صمت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

در جلسه معارفه مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت چه گذشت؟

مراسم معارفه اکبر صادقی به عنوان مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی و رئیس‌ مرکز حراست وزارت صمت برگزار شد.

مراسم معارفه اکبر صادقی به عنوان مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی و رئیس‌ مرکز حراست وزارت صمت برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مراسم معارفه اکبر صادقی به عنوان مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی و رئیس‌ مرکز حراست وزارت صمت برگزار شد.

 

*** جلسه معارفه مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این مراسم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی به نقش کلیدی دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات در اجرای سلامت اداری و شناسایی مشکلات اشاره کرد و اظهار داشت:

با رصد و نظارت بر عملکرد معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توان موانع و راهکارهای اجرایی برای پیشگیری از بروز برخی اتفاقات را شناسایی کرد.

افشار فتح‌الهی با تأکید بر لزوم ایجاد شفافیت در فرآیندهای مختلف وزارت صمت گفت:

امیدواریم با آغاز مدیریت صادقی در سمت مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت، شاهد اصلاح برخی فرآیندها و نظارت موثرتر در ارزیابی عملکرد سازمان‌های زیر مجموعه وزارت باشیم.

وی با بیان لزوم شناسایی مشکلات و دلیل نارضایتی مردم برای نیل به افرایش اعتماد عمومی و بهبود شرایط موجود، افزود:

با اعمال سیاست‌های نظارتی موثرتر و ارزیابی درست عملکرد مجموعه‌های زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان شکایات مردمی نیز کاهش خواهد یافت.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی، افزایش امید جامعه را منوط به ریشه‌یابی و مبازره هدفمند با فساد اقتصادی برشمرد و افزود:

فساد مانند سرطان است و اگر به موقع شناسایی نشود تبعات نامطلوبی برای کشور بهمراه دارد.

 

*** ضرورت ارتباط تنگانگ حراست و بازرسی

 

سیدرضا سید علیخانی مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت نیز در مراسم معارفه مدیرکل دفتر بازرسی وزارت صمت، حراست و بازرسی را دو بازوی نظارتی وزارت صمت برای پیشگیری و جلوگیری از تخلفات اداری برشمرد و گفت:

این دو مجموعه برای صیانت از اهداف و ماموریت‌های وزارت صمت باید ارتباط تنگاتنگی با یگدیگر داشته باشند.

 

*** تعامل حراست و بازرسی برای ارتقاء سلامت اداری

 

اکبر صادقی مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در مراسم معارفه خود ضمن قدردانی از اعتماد وزیر صنعت، معدن و تجارت، حراست و بازرسی به شکایات را دو بال وزارت صمت برای ارتقاء سلامت اداری توصیف کرد و گفت:

مبارزه با فساد به صورت تک بعدی محقق نخواهد شد بلکه باید با استقرار سیستم‌های الکترونیکی و شفافیت در فرآیندها به سمت تعالی سازمانی حرکت نماییم و در چنین شرایطی فساد اداری کاهش خواهد یافت.

صادقی سیاست‌گذاری درست در بازرسی و رسیدگی به شکایات را در کاهش نارضایتی‌ها موثر دانست و افزود:

همان طور که مطرح شد، حراست و بازرسی باید به صورت تنگاتنگ با یکدیگر تعامل داشته باشند و بنده نیز این مهم را اجرایی خواهم کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتقا سلامت اداری در این وزارتخانه را از مهم‌ترین برنامه‌های این مدیریت توصیف و اظهار امیدواری کرد:

با همکاری کارکنان آن مجموعه بتوانند گام‌های موثری در راستای تحقق ماموریت‌ها و اهداف مورد تاکید مقام عالی وزارت برداشته شود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع