کد خبر:103719
پ
محمد قبله
مدیر‌کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت مطرح کرد

مدیریت توزیع کالاهای استراتژیک با سامانه‌های سه گانه گمرک

مدیر‌کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر نقش سامانه‌های سه گانه گمرک در نظارت دقیق بر وضعیت توزیع کالا تأکید کرد.

مدیر‌کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر نقش سامانه‌های سه گانه گمرک در نظارت دقیق بر وضعیت توزیع کالا تأکید کرد.

 

*** نظارت بر توزیع کالا با سامانه‌های سه گانه گمرک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر‌کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم نظارت دقیق بر توزیع کالا اظهار داشت:

نظارت دقیق بر وضعیت توزیع کالا در بازار با سامانه‌های سه گانه گمرک ، سامانه جامع انبارها و سامانه جامع حمل‌ونقل، آسیب‌های ناشی از تحریم را به حداقل ممکن خواهد رساند.

 

*** انبارهای ما مملو از کالاهای اساسی است

 

محمد قبله  افزود: بر اساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، انبارهای ما مملو از کالاهای اساسی است، همچنین ارز موردنیاز واردات کالاهای اساسی نیز تا شش ماهه ابتدایی سال آتی تامین شده است لذا تحریم تاثیر چندانی در این خصوص نخواهد داشت .

 

*** نظارت بر جابجایی کالا با سامانه حمل و نقل

 

وی در توضیح ابزارهای نظارتی گفت: ابزارهای لازم برای اشراف بر وضعیت جابجایی کالا از طریق سامانه حمل و نقل فراهم است و از سوی دیگر با در دسترس بودن سامانه جامع انبارها میزان ذخایر و نوع کالاهای انبار نیز موجود است.

 

*** ترخیص کالا در کمترین زمان ممکن

 

به گفته مدیر‌کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه جامع گمرک نیز میزان ترخیص کالاها و نوع آن را در خود دارد به این ترتیب در کمترین زمان ممکن، امکان تامین اقلام مورد نیاز بازار وجود دارد.

لذا سامانه‌های سه گانه گمرک، سامانه جامع انبارها و سامانه جامع حمل و نقل ابزارهای مهم و تاثیرگذاری در مدیریت بازار هستند.

قبله در ادامه بیان کرد: با سامانه‌هایی که به آنها اشاره کردم این امکان فراهم است که اگر کمبودی در منطقه‌ای از کشور رخ داد، از نزدیک‌ترین انبار کالای مورد نیاز آن منطقه تعیین شود.

وی با اعلام اینکه تاکید مقام محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت پیبشگیری از بروز مشکل در بازار و تامین به موقع کالا است، گفت:

از منظر موجودی انبارها همان طور که وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد مشکلی وجود ندارد و میزان کالای موجود در انبارها نیز موید این نکته است.

 

*** امکان مدیریت بازار با نظارت بر واردات و ترخیص کالا

 

مدیر‌کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:

با نظارت بر میزان واردات و ترخیص از گمرکات، نقشه حرکت کالا و موجودی و ترخیص کالا در انبارها، امکان مدیریت بازار فراهم شده است،

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر‌کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت:

بی‌تردید در این فضا کسانی که قصد سوء استفاده از طریق احتکار یا … را دارند، باید منتظر برخورد قانونی باشند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران