کد خبر:103644
پ
محمدباقر نوبخت
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد

ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی

‌‌رئیس سازمان برنامه و بودجه از ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی با بودجه‌ای بالغ بر ۱۸ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان خبر داد.

‌رئیس سازمان برنامه و بودجه از ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی با بودجه‌ای بالغ بر ۱۸ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان خبر داد.

 

*** ایجاد فرصت شغلی در بخش کشاورزی با توسعه صنعت نوغانداری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ‌رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازدید از بانک ژن مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور در شهرستان شفت، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی در بخش کشاورزی و توسعه صنعت نوغانداری وابسته به تحقیق و پژوهش است، اظهار کرد:

امروز ما با روش‌های سنتی نمی‌توانیم با مصنوعات ابریشم جهانی رقابت کنیم.

نوبخت با اشاره به پیشرفت بالای کشورهای شرق آسیا همچون چین و ژاپن در این عرصه، افزود:

باید از طریق تحقیق و توسعه این امکان را فراهم کنیم که بازدهی صنعت ابریشم در کشور و زمینه‌سازی برای ایجاد فرصت شغلی در بخش کشاورزی افزایش بیابد.

 

*** مرکز تحقیقات کرم ابریشم یک سرمایه ملی است

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه، مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور را یکی از مراکز منحصر به فرد دانست و یادآور شد:

با توجه به ایجاد بانک ژن، کار ارزشمندی در این مرکز صورت گرفته و می‌تواند به عنوان یک سرمایه ملی برای ما محسوب شده و فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد نماید.

نوبخت، گزارش عملکرد مرکز تحقیقات کرم ابریشم را بسیار امیدبخش دانست و تصریح کرد:

خوشبختانه دانش بالایی در این مجموعه وجود دارد، لذا ما در سازمان برنامه و بودجه کمک خواهیم کرد تا فعالیت‌های این مرکز از جنبه مطالعاتی به جنبه عملیاتی و اشتغالزایی تبدیل شود.

وی با اشاره به مکانیزم تبصره ۱۸ در بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد:

امسال ۱۸ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان در اختیار جهاد کشاورزی قرار گرفته و می‌توانیم ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی را طلب کنیم.

 

*** آمادگی دولت بر اختصاص اعتبار برای صنعت نوغانداری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان ابریشم و نوغانداری را کار تخصصی مردم گیلان دانست که کمتر استانی در گذشته از این مزیت برخوردار بوده و تاکید کرد:

نه تنها محصول ما باید قابل رقابت با جهان شود، بلکه باید فرصت شغلی در بخش کشاورزی برای جوانان ایجاد کنیم لذا آمادگی داریم اعتبار بیشتری از محل تبصره ۱۸ برای این صنعت در نظر بگیریم، مشروط به اینکه ایجاد اشتغال کند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید