اخبار برگزیده

کد خبر:103456
پ
صنعت نمایشگاهی

صنعت نمایشگاهی در بزنگاه مدیریتی

تغییرات سکان مدیریت، مهم‌ترین رکن صنعت نمایشگاهی ایران امروز در بزنگاه بحرانی‌ترین وضعیت خود در چند ده ساله اخیر قرار دارد.

تغییرات سکان مدیریت، مهم‌ترین رکن صنعت نمایشگاهی ایران امروز در بزنگاه بحرانی‌ترین وضعیت خود در چند ده ساله اخیر قرار دارد.

 

*** تغییرات مدیریتی در صنعت نمایشگاهی ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تغییرات سکان مدیریت، مهم‌ترین رکن صنعت نمایشگاهی ایران امروز در بزنگاه بحرانی‌ترین وضعیت خود در چند ده ساله اخیر قرار دارد.

انتصابات و اقتضائات قانونی و مدیریتی نیز سبب شده است که سهم همفکری دولت با بخش خصوصی و مشورت و هم‌اندیشی با آن بیش از گذشته شود و در عین حال شاید با توصیه و دلسوزی اهالی نمایشگاهی و مدیران دلسوز آن این فاصله کمی نزدیک شده باشد و در نهایت با تغییر مدیریت اسبق شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران حسب اجرای قانون بازنشستگی و انتصابات جدید و معرفی جناب آقای عباس قبادی جان تازه گرفت و شاهد بسترسازی‌های جدی برای رونق صنعت نمایشگاهی ایران در حوزه داخلی و خارجی بود.

این اتفاق به راحتی دست یافتنی نبود، بلکه تجربیات سال‌ها مدیریت در عرصه نمایشگاهی و در عین حال پذیرش خانواده صنعت نمایشگاهی ، تجار و صاحبان صنایع و شناخت وی از تمام تحولات اخیر و نقاط ضعف و قوت بود که در مدت کوتاهی، اثرگذاری مطلوبی در این صنعت باقی گذاشت.

 

*** صنعت نمایشگاهی در گیر و دار انتصابات

 

اما پس از تغییرات مجدد و انتصاب ایشان به عنوان معاون بازرگانی داخلی، صنعت نمایشگاه‌ها دستخوش خبرهای متفاوتی شده است که گویا نبوده و نگرانی نامطلوبی از آینده آن ایجاد کرده است.

صنعت نمایشگاهی ایران باتوجه به اینکه بسیار جوان است اما جامعه جهانی به خوبی با آن آشنایی دارد و مدیران این صنعت در گستره ملی و بین‌المللی شناخته شده‌اند که حاصل تثبیت و انتصاب افراد باتجربه بوده و توانسته است گره‌گشاه نیز باشد.

 

*** لزوم برنامه‌ریزی و اقدام

 

با این حال جریان صنعت نمایشگاهی در جهان آنقدر با سرعت در حال توسعه و پیشرفت است که که می‌بایستی فرصت برای آماده‌سازی کشور در این عرصه صرف برنامه‌ریزی برای گام برداشتن شود و این اتفاق در صورتی محقق خواهد شد که مدیران آن شناخته شده، کارآمد، باتجربه و فعال در صنعت نمایشگاهی باشند و از طرفی تمامی ارکان این صنعت به آن اعتقاد و اعتماد داشته باشند، زیرا راهی که امروز می‌توان راسخ‌تر از گذشته رفت را دوباره آزمایش نکنیم، آزموده را آزمودن خطاست.

گرچه نیروهای جوان و تحصیلکرده و حتی دارای پست‌های جذاب و متفاوت از این صنعت خوب هستند اما اگر تجربه و تخصص نداشته باشند، هزینه فرصت‌هایی که از دست خواهد رفت را اجالتاً باید تمامی فعالان این صنعت بدهند و همچنان دوباره به عقب باز نخواهیم گشت؟ و در جا بزنیم؟

لیکن افراد باتجربه و کهنه کار نیز شاید مشاوران خوبی باشند و شاید همین معرفین جدیدالنام به مشاوران خوبی تبدیل شوند، اما کارنامه متخصصین صنعت نمایشگاه‌ها راهی روشن‌تر و دقیق‌تر برای انتصاب مدیریت مهم‌ترین رکن صنعت نمایشگاهی ایران خواهد بود.

درصورتی که انتصاب براساس ناشناخته بودن معرفین باشد، عمر تصدی‌گری آنان همانند سال‌های نه چندان دور، کمتر از یک یا دو سال خواهد بود که انشاءالله اینگونه نباشد و تدبیری با امید خواهد بود.

 

*** نیازمند آزمودن‌های جدید نیستیم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، می‌توان خلاصه گفت که صنعت نمایشگاهی امروز نیازمند آزمودن‌های جدید نیست، بلکه ادامه حرکت تثبیت و هم‌افزایی و انتصاب و انتخاب افراد شناخته شده، متعهد و جوان است تا یک شک و موجی که تا ساحل هم فاصله‌ای ندارد.

سیدرضا قندیلی

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع