کد خبر:103278
پ
صادرات محصولات صنعتی
در نیمه نخست سال جاری صورت گرفت

افزایش ۲۴ درصدی صادرات محصولات صنعتی

صادرات محصولات صنعتی تا پایان نیمه نخست سال جاری از لحاظ ارزشی و وزنی به ترتیب با رشد ۲۴.۵ و ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

صادرات محصولات صنعتی تا پایان نیمه نخست سال جاری از لحاظ ارزشی و وزنی به ترتیب با رشد ۲۴.۵ و ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در شش ماهه نخست سال جاری میزان ارزشی صادرات محصولات صنعتی معادل ۹۹۰۷.۵ میلیون دلار بوده که در قیاس با ارزش ۷۹۵۵.۸ میلیون دلاری صادرات حوزه صنعت در مدت مشابه سال گذشته، با رشد ۲۴.۵ درصدی همراه بوده است.

 

*** صادرات ۲۲ هزار تنی محصولات صنعتی

 

این در حالی است که میزان وزنی صادرات محصولات صنعتی تا پایان شهریورماه سال جاری معادل ۲۲ هزار و ۸۳۷.۷ تن بوده است که در قیاس با وزن ۱۹ هزار و ۶۸۳.۸ تنی صادرات صنایع در مدت مشابه سال ۱۳۹۶، نشان‌دهنده رشد ۱۶ درصدی صادرات در این بخش است.

 

*** رشد مثبت ارزشی ۱۸ محصول صنعتی

 

بر اساس آمار وزارت صنعت، از بین ۲۴ محصول صنعتی، صادرات ۱۸ محصول با رشد مثبت ارزشی روبرو شده و با افت صادرات محصولات صنعتی در مورد شش فرآورده مواجه شده‌ایم.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در شش ماهه نخست امسال تجهیزات حمل و نقل با رشد ۹۰۷۰.۶ درصدی، محصولات توتون و تنباکو با رشد ۵۸۶.۲ درصدی و کاغذ و محصولات صنعتی با رشد ۲۵۶.۳ درصدی، بیشترین رشد صادرات محصولات صنعتی را به خود اختصاص داده‌اند و در این بین ابزار پزشکی، اپتیکی، دقیق و انواع ساعت با افت ۷۲.۷ درصدی، ماشین‌آلات و تجهیزات با افت ۳۳.۷ درصدی و رادیو و تلویزیون و وسایل ارتباطی با افت ۲۵.۹ درصدی، از لحاظ ارزش صادراتی روبرو بوده‌اند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع