کد خبر:103125
پ
محسن صالحی نیا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

سرپرست جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران کیست؟

بررسی کارنامه کاری صالحی‌نیا نشان می‌دهد، وی در جایگاه سرپرست جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تا چه اندازه می‌تواند اهداف این سازمان را تحقق بخشد.

بررسی کارنامه کاری صالحی‌نیا نشان می‌دهد، وی در جایگاه سرپرست جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تا چه اندازه می‌تواند اهداف این سازمان را تحقق بخشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی کارنامه کاری صالحی‌نیا نشان می‌دهد، وی در جایگاه سرپرست جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تا چه اندازه می‌تواند اهداف این سازمان را تحقق بخشد.

 

*** کارنامه کاری سرپرست جدید سازمان صنایع کوچک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نگاهی به کارنامه کاری صالحی‌نیا که با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران منصوب شده است، نشان می‌دهد وی تجربه گرانقدری در حوزه صنعت دارد.

محسن صالحی‌نیا متولد سال ۱۳۳۹ سبزوار، دانش آموخته کارشناسی مهندسی صنایع و دارای دانشنامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع (تولید صنعتی) از دانشگاه علم و صنعت ایران است.

وی از مدیران ارشد و با تجربه کشور است که سوابق اجرایی و مدیریتی درخشانش بیانگر ارتباط تنگاتنگ تخصصی و علمی‌اش با حوزه صنعت کشور می‌باشد.

 

*** آغاز فعالیت در وزارت صنایع

 

مهندس صالحی‌نیا فعالیت شغلی خود را از سال ۱۳۶۸ در وزارت صنایع سنگین آغاز کرد و سابقه فعالیت در وزارتخانه صنایع سابق و وزارت صنایع و معادن را هم در کارنامه خود دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اما فعالیت شغلی خود را از سطح کارشناس شروع کرد و سمت‌های مدیرکلی صنایع ماشین سازی و نیروی محرکه وزارت صنایع و معادن، معاونت صنایع و امور اقتصادی این وزارتخانه، ریاست هیأت مدیره شرکت ایران خودرو در فاصله سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع و عضو هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) را در کارنامه کاری خود دارد.

صالحی‌نیا در زمره مدیران ارشد اجرایی تصمیم‌ساز در حوزه صنایع و از نخبگان علمی و صنعتی کشور است که مدارج هرم مدیریتی را از قاعده تا رأس طی کرده است و همواره می‌گوید افتخار من این است که از کارشناسی در صنعت کار خود را شروع کرده‌ام.

 

*** تآکید بر تعامل سازنده با صنعتگران و بخش خصوصی

 

این مدیر ارشد اجرایی کشور در همه دوران مدیریتی خود با صنعتگران و فعالان حوزه تولید بخش خصوصی همواره ارتباط نزدیک و تعامل خوبی داشته و در روز معارفه خود به عنوان سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز بر همین تعامل سازنده با صنعتگران و استفاده از نظرات جمعی تأکید کرد.

توجه به مراکز علمی و دانشگاهی و بهره‌مندی از نظرات آن‌ها، تعامل با صنعتگران و واحدهای تولیدی و حمایت از توسعه فناورانه و مراکز تحقیقاتی از دیگر  ویژگی‌های بارز مدیریتی وی در این سال‌ها بوده است.

همچنین به واسطه عضویت صالحی‌نیا در هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، با فعالین اقتصادی و واحدهای تولیدی نیز همواره در تعامل سازنده می‌باشد.

صالحی‌نیا اکنون در حکمی از سوی دکتر رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به کار خود ادامه می‌دهد.

 

*** متن حکم انتصاب وزیر صنعت

 

وزیر در این حکم از این مدیر ارشد کشور خواسته است تا با صرف همت و تلاش مضاعف و حسن هماهنگی و تعامل با عوامل خبره و صاحب نظر سازمانی و برون سازمانی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود موجبات پیشبرد وظایف خطیر محوله علی‌الخصوص رشد و تقویت صنایع مرتبط و فراهم نمودن بستر مناسب با زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی و ارتقا کیفیت خدمات مورد انتظار صنایع مستقر در نواحی و شهرک‌های صنعتی را با اعمال تصمیمات مناسب و شجاعانه فراهم نماید.‌

صالحی‌نیا اکنون با جامعه وسیعی در سراسر کشور باید کار کند، قشر تولید و صنعت که زیر فشار تحریم‌های ظالمانه همچنان رو به جلو به پیش می‌روند.

 

*** لزوم درک عمیق‌تر از دغدغه‌های صنعتگران

 

وی در روز معارفه خود در این سمت نیز گفت که باید درک عمیق‌تری از دغدغه‌های صنعتگران داشته باشیم و قطعا نقطه نظرات آن‌ها را مورد نظر قرار خواهم داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با نگاهی به کارنامه کاری صالحی‌نیا بی‌شک او می‌تواند کماکان با صرف فعل «توانستن» در راستای اهداف و سیاست‌های دولت خدمتگزار و اهداف عالیه وزارت صنعت، معدن و تجارت کوشش نماید.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع