اخبار برگزیده

کد خبر:103223
پ
بانک مرکزی

تحریم‌های جدید آمریکا علیه مسئولان بانک مرکزی ایران

دولت آمریکا مسئولان بانک مرکزی ایران را به بهانه ارسال نفت به سوریه تحریم کرد.

دولت آمریکا مسئولان بانک مرکزی ایران را به بهانه ارسال نفت به سوریه تحریم کرد.

 

*** تحریم شدن مسئولان بانک مرکزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دولت آمریکا اعلام کرد: اقداماتی را برای ممانعت از ارسال میلیون‌ها بشکه نفت ایران به سوریه از طریق یک شبکه ایرانی روسی انجام داده است.

به گفته خزانه داری آمریکا یک شهروند، سوری با استفاده از شرکت روسی خود نفت خام ایران با مشارکت مسئولان بانک مرکزی و با کمک یک شرکت دولتی روس به سوریه صادر می‌کرده است.

بر اساس ادعای خزانه داری آمریکا، از سال ۲۰۱۴ کشتی‌های حامل نفت ایران فرستنده‌های ردیاب خود را خاموش می‌کردند تا مقصد این محموله‌ها در خاک سوریه را پنهان کنند.

این گزارش همچنین گفته که وزارت امور خارجه و گارد ساحلی آمریکا یک نظر مشورتی برای جامعه کشتیرانی جهان در مورد ریسک‌های حمل نفت برای دولت سوریه منتشر کرده‌اند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: امروز ما در حال اقدام علیه یک طرح پیچیده هستیم که ایران و روسیه از آن برای تقویت حکومت بشار اسد و تامین مالی فعالیت‌های ایران استفاده کرده‌اند.

وی مدعی شد: مقامات بانک مرکزی ایران به سوء استفاده از سیستم مالی بین المللی ادامه می‌دهند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خزانه داری آمریکا در این چهارچوب چند شهروند و شرکت سوری، روسی و لبنانی را که گفته شده نقشی محوری در انتقال نفت ایران به سوریه داشته‌اند تحت تحریم قرار داده است.

همچنین رسول سجاد و حسین یعقوبی میاب از مسئولان بانک مرکزی ایران به خاطر دست داشتن در این طرح تحریم شده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع