اخبار برگزیده

کد خبر:103249
پ
فولاد
عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد خبر داد

افزایش صادرات محصولات فولادی

عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد از افزایش صادرات محصولات فولادی خبر داد.

عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد از افزایش صادرات محصولات فولادی خبر داد.

 

*** رشد قابل توجه صادرات محصولات فولادی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد از رشد ۲۵ تا ۱۵۰ درصدی صادرات برخی از محصولات فولادی خبر داده و اظهار کرد: آمارهای جدید نشان‌ می‌دهد تقاضا برای محصولات نهایی فولادی بیشتر شده؛ در نتیجه در بخش صادرات فولاد تا حدودی از خام‌فروشی دور شده‌ایم.

احمد خوروش با اشاره به احتمال کاهش صادرات فولاد خام، بیان کرد: برای حمل محصولات فولادی خام باید از کشتی‌های بزرگتر استفاده شود که با توجه به تحریم‌ها با محدودیت‌هایی در بنادر مواجه هستند اما این محدودیت‌ها به زودی توسط گمرک و وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت (صمت) برطرف خواهد شد.

 

به گفته خوروش، اجرای شرایط پیمان‌سپاری ارزی باعث شده برخی صادرکنندگان اقدام به فروش محصولات خود از کانال‌های غیررسمی کنند که باعث شده آمار انجمن فولاد از صادرات، کمتر از مقدار واقعی آن باشد.

وی افزود: وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت پیش‌تر اعلام کرده بود که تنها تولیدکنندگان باید مجاز به صادرات محصولات خود باشند اما این قاعده در حال حاضر اجرا نمی‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد خاطرنشان کرد که صادرات، شاه‌ کلید حل مشکلات اقتصادی است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا