اخبار برگزیده

کد خبر:103181
پ
امیر خرمی شاد
معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن یران خبر داد

اشتغالزایی بیش از ۵۷ هزار نفر در طرح‎های معدنی ایمیدرو

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از اشتغالزایی بیش از ۵۷ هزار نفر در طرح‎های معدنی ایمیدرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم خبر داد.

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از اشتغالزایی بیش از ۵۷ هزار نفر در طرح‎های معدنی ایمیدرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم خبر داد.

 

*** اشتغالزایی در ۳۲ مورد از طرح‎های معدنی ایمیدرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اظهار داشت:

اکنون ‌۳۲ مورد از طرح‎های معدنی ایمیدرو در دست اجرا است که طبق برآوردها، اشتغالزایی طرح‌ها به ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفری به طور مستقیم و حدود ۴۵ هزار غیرمستقیم می‌رسد.

امیر خرمی شاد افزود: ۴۸ درصد طرح‎های معدنی ایمیدرو در مناطق محروم در حال اجرا است و وظیفه ما این است این طرح‌ها را ادامه دهیم تا بخش خصوصی داخلی و خارجی تمایل به سرمایه‌گذاری در آنها را داشته باشد.

وی گفت: همزمان با اقدام به جذب شرکا در طرح‎های معدنی ایمیدرو در حوزه فولاد، شرکت‌های بخش خصوصی و خصولتی وارد پروژه‌ها شدند.

 

*** مشارکت با بخش خصوصی در طرح فولاد شادگان

 

معاون برنامه‌ریزی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ادامه داد: مشارکت با بخش خصوصی در طرح‌های فولاد شادگان و یا فولاد غدیر در نی ریز همگی باعث شدند که سرعت ما در تولید و بهره‌وری فولاد افزایش پیدا کند ضمن آنکه اشتغالزایی زیادی هم داشتیم.

خرمی شاد افزود: به طور مثال به ازای هر تن فولاد تولید شده ۴ تن حمل و نقل داریم که شامل مواد اولیه و محصول است در واقع به ازای ایجاد هر شغل مستقیم در فولاد ۳ تا ۵ نفر شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

 

*** برنامه‌ریزی برای مقابله با تحریم‌ها

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تاثیر آن در این حوزه گفت:

حضور برخی از شرکت‌های بین‌المللی در این حوزه کاهش پیدا کرده است اما برخی شرکت‌ها که عمده آنها روسی و هندی هستند به رغم تهدیدهای آمریکا همچنان در کشور فعالیت می‌کنند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در پایان افزود:

ایمیدور جزو نخستین سازمان‌هایی بود که «کارگروه ستاد مقابله با تحریم» را در این سازمان تشکیل داد که علاوه بر اعضای سازمان، نمایندگانی از وزارت خارجه و اتاق بازرگانی در آن حضور دارند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع