کد خبر:103021
پ
رحمانی
وزیر صنعت خبر داد:

اشتغال بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از محل افتتاح پروژه‌های صنعتی در آذربایجان غربی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان افتتاح پروژه‌های صنعتی به صورت همزمان در استان آذربایجان غربی، از اشتغالزایی هزار و ۵۸۵ نفر در این واحدها خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان افتتاح پروژه‌های صنعتی به صورت همزمان در استان آذربایجان غربی، از اشتغالزایی هزار و ۵۸۵ نفر در این واحدها خبر داد.

 

*** برگزاری مراسم افتتاح پروژه‌های صنعتی در آذربایجان غربی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶ طرح صنعتی و معدنی در استان آذربایجان غربی که به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور و پیام رویس جمهور برگزار شد، اظهار داشت:

در حال حاضر در استان ۲ هزار و ۲۸۸ مورد از پروژه‌های صنعتی در حوزه صنعت و صنایع معدنی به بهرهبرداری رسیده است.

 

*** میزان پروژه‌های صنعتی در دست اجرا و اشتغالزایی 

 

رحمانی با اشاره به ۱۳۰ هزار واحد صنفی و ۴۷۰ معدن فعال و مجموعا ۳۱۲ هزار نفر شاغل در این استان در حال فعالیت هستند، اضافه کرد:

از اول دولت یازدهم تا امروز در زمینه پروژه‌های صنعتی، ۱۴۰۰ طرح در دست اجرا داریم که ۲۵۳ مورد بالای ۶۰ درصد پیشرفت دارند و تا آخر دولت دوازدهم نیزبه اتمام می‌رسند و از این بابت ۳۶ هزار نفر فرصت اشتغال‌زایی پیش‌بینی شده با ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در میان پروژه‌های صنعتی ۱۰۳ طرح بهره‌برداری شده و ۳۴۷ جواز تاسیس جدید صادر شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: جهت‌گیری در جهت ایجاد واحدهایی است که زنجیره تولید کالاهای اساسی را تکمیل می‌کند.

 

*** احیای ۳۷ واحد صنعتی در سال جاری

 

رحمانی با اشاره به واحدهای قابل افتتاح در این مراسم گفت:

در سال جاری ۳۷ مورد در این استان بازگشایی و احیای واحد صنعتی صورت گرفت و آمار واحدهای احیا شده در کل کشور ۱۰۵۷ واحد است و این در حالی است که ۲۵۰۰ مورد دیگر از پروژه‌های صنعتی جزو برنامه است که امسال ۲۰ هزار و ۸۳ اشتغال را به همراه خواهند داشت.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان تصریح کرد:

واحدهایی که احیا می‌شوند با کمک بخش خصوصی و اساتید و متخصصین از اتاق بحران به سمت کلینیک‌های درمان رفته و بررسی می‌شوند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع