کد خبر:102938
پ
مسکن
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد

آغاز بازنگری در سقف و مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر آغاز بازنگری در سقف و مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن تاکید کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر آغاز بازنگری در سقف و مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن تاکید کرد.

 

*** آغاز بازنگری در مولفه‌های ارائه تسهیلات مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه منابع در نظر گرفته شده برای ارائه تسهیلات مسکن کفایت افزایش نرخ‌ها را نکرده، از اینرو این نوع وام دهی کارایی خود را از دست داده بر ضرورت تغییر استراتژی در راستای خانه دار کردن مردم اشاره کرد و تصریح کرد: بررسی دقیق تر میزان متقاضیان واقعی تسهیلات مسکن از ضرورت‌های ساماندهی وضعیت فعلی بازار است.

محمود شکری افزود: با توجه به محدودیت منابع باید با شناسایی متقاضی واقعی در ارائه تسهیلات بازنگری کرد.

 

شکری با تاکید بر اینکه بازنگری در مولفه‌های ارائه تسهیلات مسکن آغاز شد، تصریح کرد:

کارشناسی کردن منابع و ارتباط آن با تعداد متقاضیان می‌تواند از حجم تقاضای کاذب و در نتیجه سوداگری در بازار بکاهد.

 

*** اولویت وام مسکن با خانه اولی‌ها

 

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: دولت باید با در نظر گرفتن بازه زمانی مشخص ارائه تسهیلات را در بخش مسکن با اولویت بندی متقاضیان از نوع خانه اولی و غیره تسریع کند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش رقم تسهیلات مسکن یکی از ضرورت‌های است که در بازه زمانی فعلی با توجه به تورم حاصله در نرخ ها لازم است، خاطرنشان کرد: در خصوص راهکارهای افزایش سقف وام مسکن نیز اکنون تیم کارشناسی در این حوزه فعال بوده و مجلس نیز در این‌باره به ارائه پیشنهادات تخصصی مشغول است.

شکری با بیان اینکه همزمان با افزایش رقم وام مسکن باید مدت بازپرداخت آن نیز بیشتر شود، افزود: رشد یک طرفه سقف وام مسکن بدون در نظر گرفتن بازه زمانی بیشتر برای بازپرداخت تسهیلات عملا انگیزه‌ای در متقاضیان ایجاد نمی‌کند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بسیاری از متقاضیان تسهیلات مسکن از خانه‌ها بوده‌اند که با توجه به توان مالی محدود خود خواهان بازنگری در مدت بازپرداخت تسهیلات نیز هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایبنا