اخبار برگزیده

کد خبر:103008
پ
خرید ارز
عضو کانون صرافان مطرح کرد

دلیل ارایه سیم کارت برای خرید ارز

عضو کانون صرافان با تاکید بر بازگشت ارزهای خانگی به بازار، هدف از ارائه سیم کارت به نام برای خرید ارز را سروسامان دادن بازار ارز دانست.

عضو کانون صرافان با تاکید بر بازگشت ارزهای خانگی به بازار، هدف از ارائه سیم کارت به نام برای خرید ارز را سروسامان دادن بازار ارز دانست.

 

*** لزوم ارائه سیم کارت به نام برای خرید ارز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اخیرا روند خرید و فروش ارز در بازار نه تنها سر و سامان یافته بلکه برخی تغییرات در نحوه خرید ارز، موجب شده تا از بسیاری از دلال بازی‌ها و سفته بازی‌ها جلوگیری شود.

یکی از تازه‌ترین اقدامات بانک مرکزی در این زمینه لزوم ارائه سیم کارت به نام خریدار است، یعنی هر یک از متقاضیان که برای خرید ارز مراجعه می‌کنند باید سیم کارت به نام خود اعلام کنند تا پیامک تایید برای آنها ارسال و مشخص شود که این سیم کارت به نام شخص بوده است.

همچنین ارائه کارت ملی و کارت بانکی نیز از دیگر الزامات است.

 

*** دلیل ارائه سیم کارت برای خرید ارز

 

در همین راستا، عضو کانون صرافان ایرانیان درباره دلیل لزوم ارائه کارت ملی، کارت بانکی و «سیم‌کارت به‌ نام» برای خرید ارز، اظهار داشت:

کارت ملی پیش از این نیز از جمله الزامات خرید ارز بود و هر فرد باید پس از تایید و احراز هویت و ارائه کارت ملی، برای خرید ارز اقدام می‌کرد.

کامران سلطانی‌زاده درباره ارائه سیم کارت برای خرید ارز، توضیح داد:

بر اساس قانونی که اخیرا از سوی بانک مرکزی اعلام و ابلاغ شده، بسیاری از متقاضیان با کارت ملی اجاره‌ای و یا غیر، اقدام به خرید ارز می‌کردند، تا در هنگام خرید و فروش ارز به شخص پیامک ارسال می‌شود تا شخص آگاهی داشته باشد که به نام وی چه میزان ارز خریداری و ثبت شده است.

وی افزود: البته درست است که روند خرید کمی سخت می‌شود اما در راستای شفاف سازی و یکسان سازی است که به نظرم اقدام درستی است.

 

*** بازگشت ارزهای خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کانون صرافان ایرانیان درباره وضعیت بازار نیز اظهار داشت:

بازار وضعیت آرامی دارد و آرامش و ثبات نسبی در بازار ایجاد شده و تعداد زیادی در بازار فروشنده هستند و نگرانی از کاهش قیمت ارز دارند.

این خود کمک می‌کند به بازگشت ارزهای خانگی به چرخه سالم اقتصادی و بازار که به طور حتم به کاهش قیمت ارز کمک خواهد کرد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایبنا