اخبار برگزیده

کد خبر:103327
پ
محصولات دانش بنیان
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

حمایت از صدور محصولات دانش بنیان + عکس

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از صدور محصولات دانش بنیان حمایت کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از صدور محصولات دانش بنیان حمایت کرد.

 

*** صادرات محصولات دانش بنیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار کرد: محیط مساعد کسب و کار، یک مولفه ضروری برای کسب و کارهای دانش بنیان به شمار می‌رود و معاونت علمی و فناوری مصمم است تا با اجرایی سازی قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق، راه را برای توسعه بازار و تولید محصولات دانش بنیان هموار کند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید تعدادی از واحدهای فناور صنعتی شهرک‌های صنعتی پرند اذعان داشت:

رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این دو شهرک صنعتی، روند صعودی قابل ملاحظه‌ای داشته است و برنامه ریزی خوبی که برای دانش بنیان شدن این صنایع صورت گرفته است باید با شتاب بیش تری ادامه پیدا کند.

ستاری نامه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برای توسعه زیست بوم شرکت‌های دانش بنیان، هدف اصلی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و حل کردن مشکلاتی است که این شرکت‌ها با آن سر و کار دارد و اجرایی شدن بیش از ۱۲۰ سرفصل حمایتی این قانون، تا کنون زمینه اشتغالزایی و خلق ارزش افزوده کسب و کارهای دانش بنیان را فراهم کرده است.

 

*** نقش شرکت‌های دانش بنیان

 

رئیس ستاد توسعه فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان، ارزش آفرینی ۶۰ هزار میلیارد تومانی و ایجاد بیش از ۳۰۰ هزار شغل را ماحصل فعالیت بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود:

نقش شرکت‌های دانش بنیان در ایجاد ارزش افزوده، صادرات و اشتغال بیش از پیش پررنگ شده است و با ایجاد محیط مساعد فعالیت این کسب و کارها، این روند با شتاب بیش تری ادامه می‌یابد.

ستاری، معافیت های مالیاتی، گمرکی و اسقرار محل فعالیت در شعاع مشخصی از شهرهای بزرگ را بخشی از حمایت‌های قانونی از دانش بنیان‌ها برشمرد و اظهار کرد: 

معاونت علمی و فناوری مصمم است تا بتواند با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگر نهادهای دست اندرکار، چتر حمایت از شرکت‌های صنعتی را گسترش دهد و بازار داخلی و بین المللی مطلوب برای محصولات دانش بنیان و خدمات این کسب و کارها را توسعه بدهد.

ستاری ضرورت توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری برای رونق کسب و کارهای دانش بنیان و استارت آپی را یادآور شد و افزود:

در کنار تمامی حمایت‌های زیرساختی و مادی، محیط مساعد کسب و کار شرکت‌ها است که باید فراهم بشود تا بتوانند در بستر این محیط به توسعه کسب و کار و بهبود فعالیت خود بپردازند.

 

*** بازدید از ۹ واحد فناور

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نخستین بخش بازدید از واحدهای دانش بنیان با حضور در شهرک صنعتی شمس آباد از شرکت ریز زیست فناوری پوست برنا، تولیدکننده تجهیزات پزشکی، جراحی و ارتوپدی، شرکت دانش بنیان ماه ماشین آریا تولیدکننده سیستم‌های توزین دینامیک و استاتیک اندازه گیری محصولات دانش بنیان کشاورزی و کارخانجات آرد، شرکت دانش بنیان مهندسی علم و فن آراد، سازنده دستگاه‌های بسته بندی و ارائه دهنده راهکارهای تولید ماشین‌های سورتینگ با دوربین و فناوری بینایی دیدن کرد.

همچنین شرکت دانش بنیان فن آوران پولادژن سازنده سیستم‌های هیدرولیک تست پمپ‌های بادی پمپ‌های برقی سیلندرهای هیدرولیک و تست شیرآلات صنعتی، شرکت آترا حرارت سازان طراح و سازنده کوره‌های صنعتی و خطوط عملیات حرارتی و نیز شرکت مهندسی سپهر آمیزه رازی تولید کننده پلیمری مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد، دستاوردهای خود را به معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ارائه کردند.

ستاری در ادامه با حضور در شهرک صنعتی پرند از شرکت دانش بنیان فن نیرو، تولید کننده سیستم تصفیه آب و آب شیرین کن و شرکت طیوران افزار تولیدکننده تجهیزات صنعت مرغداری و تخم مرغ‌های عاری از بیماری بازدید کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بازدید از فرآیند تکمیل آزمایشگاه سازگاری الکترونیک که توسط مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک انجام می‌شود، بخش دیگری از حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در شهرک صنعتی پرند بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع