کد خبر:103048
پ
فولاد

تندیس برنزین جایزه ملی کیفیت به شرکت فولاد مبارکه اهدا شد

شرکت فولاد مبارکه به‌دلیل تولید محصول قلع‌اندود، تندیس برنزین جایزۀ ملی کیفیت را از آن خود کرد.

شرکت فولاد مبارکه به‌دلیل تولید محصول قلع‌اندود، تندیس برنزین جایزۀ ملی کیفیت را از آن خود کرد.

 

*** اهدای تندیس به شرکت فولاد مبارکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت و همایش روز ملی کیفیت که روز سه‌شنبه ۲۲ آبان در محل اتاق بازرگانی ایران و با حضور نیره‌سادات پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد، علی مطهری نایب‌رئیس مجلس و جمعی از متخصصان و مدیران شرکت‌ها و مؤسسات برگزار شد، تندیس برنزین جایزۀ ملی کیفیت به‌دلیل تولید محصول قلع‌اندود به شرکت فولاد مبارکه اختصاص یافت.

در این همایش حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه پس از کسب این تندیس طی سخنانی اظهار کرد:

رشد، پویایی و حرکت در مسیر سرآمدی لازمۀ حضور موفق سازمان‌ها در فضای رقابتی و پرتلاطم کسب‌وکار امروزی است.

در این راستا مدیران و کارکنان شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان پیشتاز صنعت فولاد کشور و در جهت خلق ارزش مشترک برای همۀ ذینفعان سازمان، همواره خود را متعهد به حرکت در مسیر تعالی می‌دانند.

وی با تأکید بر این‌که فولاد مبارکه بیشتر استانداردهای مطرح در سطح ملی و جهانی را کسب کرده است تصریح کرد:

دست‌یابی به سطح زرین (GOLD) جایزۀ جهانی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) با کسب امتیاز بالاتر از ۶۰۰ و گواهی‌نامه‌های «مدیریت شکایت مشتریان» استاندارد ISO۱۰۰۰۲ و «مدیریت رضایت مشتریان» استاندارد ISO۱۰۰۰۴ نمونه‌های بارزی از موفقیت‌های فولاد مبارکه در عرصۀ کیفیت و توجه این شرکت به تولید محصولی کیفی مطابق با سفارش در جهت رضایت‌مندی هرچه بیشتر مشتریان است.

مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر شرکت فولاد مبارکه با تولید بیش از ۱۰ میلیون تن فولاد، نیمی از فولاد کشور را تولید می‌کند و به عبارتی، با ۷۵۰۰ میلیارد تومان سرمایۀ ثبتی بزرگ‌ترین بنگاه صنعتی کشور محسوب می‌شود.

 

*** نقش فولاد مبارکه در تولید ناخالص ملی

 

عظیمیان با اشاره به نقش فولاد مبارکه در تولید ناخالص ملی اذعان داشت: فولاد مبارکه یک درصد GDP کل کشور و ۳ درصد GDP بخش صنعت را به خود اختصاص داده است.

وی با تأکید بر دستاوردهای شرکت فولاد مبارکه در حوزه‌های مختلف ازجمله صرفه‌جویی در مصرف آب افزود: این شرکت در دهۀ ۱۳۷۰ حدود ۴.۲ میلیون تن تولید فولاد داشته و برای این مقدار تولید فولاد ۴.۱۶ مترمکعب مصرف آب پیش‌بینی شده بود درحالی‌که امروز تولید ما به ۲.۷ میلیون تن رسیده و مصرف آب به ۲.۷ مترمکعب به ازای هر تن کاهش یافته است یعنی تولید ۳ برابر شده و مصرف آب ۶ برابر کاهش یافته است.

 

فرزین انتصاریان رئیس انجمن مدیریت کیفیت در این مراسم با اشاره به این‌که مردم نیازمند تغییر هستند، زیرا ذات انسان با تغییر عجین است، گفت: وقتی بنگاه‌ها توسعه پیدا کنند، اقتصاد کشور توسعه پیدا می‌کند؛ بنابراین غلط نیست که گفته شود کیفیت محور توسعۀ اقتصادی و اجتماعی جامعه است و زمانی اتفاق می‌افتد که مدیریت خلاقیت، مدیریت زمان، مدیریت نرخ و…وجود داشته باشد.

فرزین انتصاریان با بیان این‌که شرکت فولاد مبارکه تندیس طلایی اروپا را گرفته و امروز نیز جایزۀ ملی کیفیت را دریافت می‌کند، تصریح کرد: آیا با داشتن چنین سازمانی مقوله کیفیت پایان می‌یابد؟ به‌طور قطع کیفیت فرآیندی پیوسته در سطح سازمان است.

وی با اشاره بر رویکرد قدیم استانداردسازی گفت: در این رویکرد نقش دولت در کیفیت و استانداردسازی بسیار مهم است؛ برای نمونه وقتی کالای بی‌کیفیتی تولید می‌شود، نهادهای دولتی مسئول‌اند، زیرا تولید و توزیع را به عهده دارند و باید رضایت مصرف‌کننده را به‌جا بیاورند.

کشورهای اروپایی در بیست سال گذشته از این رویکرد گریزان بوده‌اند؛ زیرا مصرف‌کننده در این روند بی‌دفاع است و نمی‌تواند خسارت خود را در چنین رویکردی دریافت کند و توزیع و تولیدکننده برخوردی انفعالی دارند.

 

*** تصویب قانون تقویت استاندارد

 

در ادامه علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: درحال‌حاضر ضعف ایران برای ورود به بازارهای جهانی تنها مسئلۀ کیفیت نیست، بلکه ناشی از کوچک بودن بخش خصوصی است؛ زیرا بیشتر بازار در اختیار شرکت‌های دولتی و وابسته به نهادهاست.

 

وی با اظهار خشنودی از تصویب قانون تقویت استاندارد گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی هستیم و جایزۀ ملی کیفیت به شرکت فولاد مبارکه امسال معنای بهتری پیدا می‌کند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که کیفیت کالا از شرایط مهم برای حضور در بازار جهانی است، افزود: یکی از مشکلات ما حضور کمرنگ در بازار جهانی به‌ویژه در بازار کشورهای همسایه است؛ این در حالی است که ترکیه توانسته سهم خوبی از این بازارها داشته باشد، در شرایطی که ما با برخی از این ملت‌ها پیوند قوی‌تری داریم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع