کد خبر:102784
پ
رئیس سازمان توسعه تجارت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان توسعه تجارت ایران چه گذشت؟

مراسم تودیع و معارفه رئیس کل پیشین و سرپرست کنونی سازمان توسعه تجارت ایران با حضور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و معاون امور صنایع وزارت صمت برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس کل پیشین و سرپرست کنونی سازمان توسعه تجارت ایران با حضور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و معاون امور صنایع وزارت صمت برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مراسم تودیع و معارفه رئیس کل پیشین و سرپرست کنونی سازمان توسعه تجارت ایران با حضور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و معاون امور صنایع وزارت صمت برگزار شد.

 

*** جلسه معارفه سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران 

 

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در این مراسم ضمن آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید اظهار داشت:

آقای مودودی از داخل خانواده سازمان انتخاب شده و تسلط ویژه‌ای بر امور دارد، که امیدواریم با حضور ثمربخش ایشان کاستی‌های موجود در سازمان به مرور جبران شود.

 

*** عبور از تحریم‌ها با استفاده از تجربیات فعالان حوزه تجارت

 

مجتبی خسروتاج با بیان نکاتی کلیدی در خصوص تجارت خارجی افزود:

در نظام کنونی اقتصاد کشور، باید بر سیستم چند نرخی ارز، کنترل و نظارت بیشتری صورت گیرد.

همچنین مدیریت بهینه واردات، استفاده درست از منابع صادراتی، دور زدن تحریم‌ها با استفاده از تجربیات فعالان حوزه تجارت و سرمایه‌گذاری و ظرفیت‌سازی نیز به عنوان مهم‌ترین بخش‌ها در صادرات کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

 

*** مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزاتی از مجتبی خسروتاج قدردانی کرد

 

در ادامه این مراسم، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی با قدردانی از مجتبی خسروتاج، وی را مدیری دلسوز، با اخلاق و مخلص توصیف کرد و گفت:

رویکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت در استفاده از ظرفیت‌های داخلی وزارتخانه با هدف تثبیت توان تخصصی نیروها و تجربیات آقای مودودی در سازمان توسعه تجارت ایران منجر به انتخاب وی شد.

فتح‌اللهی با اشاره به لزوم آمادگی و تجهیز تمام حوزه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط جنگ اقتصادی افزود:

در این میان نقش سازمان توسعه تجارت ایران به دلیل اینکه قرار گیری در خط مقدم این جنگ و اثرگذاری مستقیم تصمیم‌گیری‌های سازمان بر تجارت خارجی، بسیار متفاوت‌تر و پررنگ‌تر از دیگر بخش‌های وزارتخانه است. 

وی با اشاره به اهمیت تقویت نقش رایزنان بازرگانی به عنوان اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت، بیان کرد:

تمرکز بر تجارت با کشورهای همسایه را بر اساس فرموده مقام معظم رهبری از تکالیف ضروری وزارتخانه است.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی با اشاره به تکالیف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:

شفاف‌سازی سیاستگذاری‌ها، فعالیت‌ها و خدمات وزارت صمت و اتخاذ تصمیمات با مشارکت بخش خصوصی مرتبط و تشکل‌ها از تکالیف این وزارتخانه است.

قبادی، معاون امور اقتصادی و بازرگانی نیز مجتبی خسروتاج را مرد روزهای سخت و انسانی صادق توصیف کرد و با آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید، از ۴ دهه خدمت خسروتاج در بخش‌های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت قدردانی کرد.

 

*** کاستی‌های درون سازمانی و برون سازمانی رصد می‌شود

 

در ادامه، محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران از اعتماد مقام عالی وزارت و حمایت‌های خسروتاج که منجر به انتصاب وی شد، قدردانی کرد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه سرمایه انسانی به عنوان مهم‌ترین داشته‌های سازمان توسعه تجارت ایران، افزود:

کاستی‌های درون سازمانی و برون سازمانی با کمک مدیران ارشد سازمان، رصد و اولویت‌بندی خواهد شد، تا نقشه راه سازمان توسعه تجارت برای اصلاح تمام امور، تأمین  نیازهای داخلی و بازسازی برند سازمان صورت پذیرد.

مودودی اظهار داشت: تحریم‌ها بیش از هر چیز با هدف قرار دادن تجارت خارجی کشور، در عین حال فرصت‌های بسیار خوبی همچون تعمیق «ساخت داخل»، گردشگری و توسعه صادرات غیرنفتی را نیز به وجود آورده است.

وی افزود: با تعریف مگاپروژه‌ها و ظرفیت‌سازی برای صادرات می‌توانیم به بهترین نحو از شرایط تحریم سود ببریم.

سرپرست جدید این سازمان تصریح کرد: وظیفه امروز ما بازسازی چهره سازمان و تعریف دوباره رسالت سازمانی به جامعه پیرامونی و مخاطبین است که استفاده از ظرفیت بخش خصوصی این مسیر را کوتاه‌تر خواهد کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در پایان، سازمان را نیازمند بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند مدیران با سابقه و خدوم حوزه بازرگانی که سابقه حضور در سازمان توسعه تجارت ایران را داشتند، دانست و گفت:

این افراد با نورافشانی کردن آینده سازمان به وسیله چراغ تجربیات خود، ما را در رسیدن سریع‌تر به مقصد و با کمترین خطا همراهمی می‌کنند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع