اخبار برگزیده

کد خبر:102930
پ
رئیس جمهور
با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت رخ داد

بهره‌برداری از ۶ طرح صنعتی و معدنی در آذربایجان غربی

در سفر رئیس جمهور و وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت به استان آذربایجان غربی، طی مراسمی ۶ طرح صنعتی و معدنی به بهره‌برداری رسید.

در سفر رئیس جمهور و وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت به استان آذربایجان غربی، طی مراسمی ۶ طرح صنعتی و معدنی به بهره‌برداری رسید.

 

*** بهره‌برداری از طرح صنعتی شرکت سی ان جی سیلندر سراج

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سفر رئیس جمهور و وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت به استان آذربایجان غربی و طی مراسمی از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت همزمان ۵ طرح صنعتی در استان آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسید و کلنگ آغاز عملیات اجرایی یک واحد معدنی نیز به زمین زده شد.

دراین مراسم شرکت سی ان جی سیلندر سراج خوی با سرمایه گذاری ثابت ۳۰۰ میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی ۱۲ میلیون یورو به بهره‌برداری رسید .
 
این واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۸ هزار تن سیلندر و ۱۲ هزارو ۵۰۰ کپسول آتش نشانی برای ۷۰ نفرایجاد اشتغال کرد.
 
طرح صنعتی توسعه شرکت فرش افشار زرینه درمیاندواب نیز با سرمایه گذاری ثابت ۲۹۰ میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی ۴٫۳۲ میلیون یورو، تولید کننده ۱۲۰ هزار متر مربع فرش ماشینی و اشتغال زایی برای ۶۰ نفر افتتاح شد.

 

*** بهره‌برداری از طرح صنعتی کارخانجات نساجی

 

همچنین طرح صنعتی کارخانجات نساجی خوی با سرمایه گذاری ثابت ۱۲۸۰ میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی ۱۰ میلیون یورو و ظرفیت اسمی تولید ۱۰ میلیون متر مربع انواع پارچه و نخ و اشتغال ۴۲۶ نفر نیز به بهره‌برداری رسید.
 
در این مراسم و در سفر وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت به آذربایجان غربی شرکت دستکش حریر ایران در ارومیه تولید کننده دستکش نخی روکش دار،‌ دستکش معاینه و دستکش جراحی با ظرفیت اسمی ۵۴۶ میلیون عدد و سرمایه گذاری ثابت ۳۰۰ میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی ۲ میلون یورو و اشتغال زایی برای ۲۳۱ نفرنیز بهره‌برداری شد.
 
همچنین در این مراسم طرح صنعتی شرکت چی چست تاک در ارومیه تولید کننده انواع کیک؛‌ بیسکوییت و شکلات با ظرفیت اسمی ۲۷ هزارو ۷۵۰ تن و سرمایه گذاری ثابت ۵۰۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ نفر احیا شد و مجددا به چرخه تولید بازگشت.
 

*** کلنگ زنی شرکت کاوشگران کانی ایراء

 
در این سفر رحمانی پس از افتتاح ۵ طرح صنعتی، کلنگ احداث شرکت کاوشگران کانی ایراء با ظرفیت ۶۰۰ کیلوگرم شمش طلا و نقره و با سرمایه گذاری ثابت ۳۵ میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی ۱٫۴ میلیون یورو به زمین زده شد.
 
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، این واحد تولیدی برای ۸۱ نفر شغل ایجاد می‌کند و پیش بینی می‌شود سال آینده به بهره‌برداری برسد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع