کد خبر:102876
پ
کارت سوخت
بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛

بازگشت کارت سوخت قطعی شد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از بازگشت کارت سوخت به مالکان خودرو و موتور سیکلتی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، خبر داد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از بازگشت کارت سوخت به مالکان خودرو و موتور سیکلتی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، خبر داد.

 

*** لزوم استفاده از کارت سوخت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قدم‌های اولیه برای بازگشت کارت سوخت، از زمستان سال گذشته با اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برداشته شد و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی همان زمان اعلام کرد طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، استفاده از کارت‌های سوخت برای متقاضیان سوخت‌گیری خودرو بار دیگر الزامی خواهد شد.

ضمن اعلام این خبر هم‌چنین تاکید شد افرادی که کارت سوخت ندارند، باید به‌منظور جلوگیری از ایجاد مشکل، نسبت به اخذ کارت سوخت اقدام کنند.

 

*** به‌کارگیری مجدد کارت‌های سوخت

 

طی این مدت بارها نمایندگان مجلس و هم‌چنین مسئولان دولتی از به‌کارگیری مجدد کارت سوخت خبر دادند. درنهایت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ظهر امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

به منظور جلوگیری از قاچاق بنزین بویژه با تشدید قاچاق از مرزها، تصمیم بر این شده که تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت‌ها، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد صرفاً با استفاده از کارت‌های سوخت انجام شود.

در این اطلاعیه آمده است: مالکان خودروها و موتورسیکلت‌هایی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، لازم است به ترتیبی که در رسانه‌ها توضیح داده خواهد شد، از تاریخ شنبه ۳ آذرماه، حداکثر تا شنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۷ نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت کارت سوخت جدید اقدام کنند.

 

*** طریقه دریافت کارت‌های سوخت جدید

 

به‌منظور تسهیل در دریافت کارت جدید سوخت، امکان دسترسی به سامانه ثبت مشخصات از طریق اینترنت و یا تماس تلفنی فراهم شده که نحوه دسترسی و اقدام، از طریق رسانه‌های عمومی و صدا و سیما به اطلاع مردم خواهد رسید.

برای ثبت تقاضای دریافت کارت سوخت جدید، هیچ مبلغی از متقاضیان توسط شرکت ملی پخش دریافت نخواهد شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این اقدام به معنای سهمیه‌بندی و افزایش نرخ سوخت نبوده و لازم است هموطنان محترم به شایعات بی‌اساس در این مورد توجه نکنند بنابراین از زمان فراهم شدن امکان تحویل سوخت با کارت برای عموم دارندگان خودروها و موتورسیکلت‌ها، همانگونه که گفته شد، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، بنزین صرفا با ارائه کارت به خودروها و موتورسیکلت‌ها تحویل خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع