اخبار برگزیده

کد خبر:102687
پ
وزارت صنعت

آرایش جدید در وزارت صنعت در پی اجرای قانون بازنشستگی

اجرای قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، منجر به تغییر هفت معاون در وزارت صنعت می‌شود که تاکنون این اتفاق در مورد پنج معاون رخ داده و دو معاونت دیگر کماکان تعیین تکلیف نشده‌اند.

اجرای قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، منجر به تغییر هفت معاون در وزارت صنعت می‌شود که تاکنون این اتفاق در مورد پنج معاون رخ داده و دو معاونت دیگر کماکان تعیین تکلیف نشده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با سررسید موعد اجرای قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان که ۲۶ آبان‌ ماه سال جاری تعیین شده است، هفت معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت باید تغییر می‌کردند که تاکنون این اتفاق در مورد پنج معاون رخ داده است و دو معاونت دیگر در وزارت صنعت کماکان تعیین تکلیف نشده‌اند.

با اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها به غیر از گروه‌های خاصی که از این قانون مستثنی شده‌اند، سایر بازنشسته‌های فعال در سازمان‌ها باید طی فرآیندی تسویه حساب کنند و از آن سازمان خارج شوند؛ در غیر این صورت ادامه فعالیت آنها تخلف بوده و مغایر قانون به شمار می‌رود.

در همین رابطه باید هفت معاون وزارت صنعت به دلیل شمولیت این قانون، از سمت خود کنار می‌رفتند که تاکنون از هفت معاونت مربوطه، پنج معاون تغییر کرده‌اند و در خصوص دو معاونت کماکان تصمیمی اتخاذ نشده است.

 

*** معاونین مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در وزارت صنعت

 

اسامی هفت معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که با ابلاغ قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان باید سمت خود را در وزارت صنعت به افراد دیگری می‌سپردند، به شرح زیر است:

۱) منصور معظمی؛ معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
۲) حسن یونس سینکی؛ معاون امور اقتصادی و بازرگانی
۳) مجتبی خسروتاج؛ معاون صادراتی وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران
۴) سید ضیاءالدین شجاعی برهان؛ معاون هماهنگی، حقوقی و امور مجلس          
 ۵) مهدی کرباسیان؛ معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)
۶) صادق نجفی؛ معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران
۷) سید محمود نوابی؛ معاون وزیر و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان

 

***  اسامی ۵ معاونی که جایگزین شده‌اند

 

۱) شهریار طاهرپور؛ سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)
۲) عباس قبادی؛ معاون امور اقتصادی و بازرگانی
۳) محمدرضا مودودی؛ سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران
۴) جمشید ملارحمان؛ سرپرست سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)
۵) محسن صالحی‌نیا؛ سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

 

*** تکلیف دو معاونت هنوز مشخص نشده است

 

در این بین اما سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و معاون هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت دو معاونتی هستند که تاکنون تعیین تکلیف نشده‌اند هر چند که در مورد معاون هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت ، معدن و تجارت شنیده می‌شود که حسینی به زودی جایگزین شجاعی برهان خواهد شد.

براساس تازه‌ترین اعلام جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی تاریخ اجرای قانون منع به‌‌کارگیری بازنشستگان، ۲۶ آبان است.

این در حالی است که تمامی مراجع قانونی در حال نظارت بر اجرای این قانون بوده و بعد از تمام شدن مهلت تعیین شده، به طور حتم برخوردهای لازم با متخلفان صورت می‌گیرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها، تمام وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، شرکت‌های دولتی و دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه دولتی استفاده می‌کنند امکان به‌ کارگیری بازنشسته‌ها را نخواهند داشت مگر برای موارد استثنایی که در قانون تعیین شده است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع