کد خبر:102402
پ
ذخایر طلای آذربایجان غربی

انعقاد تفاهم‌نامه با هدف توسعه معادن کوچک طلا و مس

۶ معدن کوچک طلا و مس در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس توسعه می‌یابند.

۶ معدن کوچک طلا و مس در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس توسعه می‌یابند.

 

*** انعقاد قرارداد با هدف توسعه معادن کوچک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مجری و هماهنگ کننده طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با خانه معدن ایران و یک شرکت بخش خصوصی با هدف ایجاد همکاری در زمینه‌های فنی و اجرایی با در نظر گرفتن همه امکانات موجود اعم از فناوری موجود، منابع مالی، داده‌ها، اطلاعات و نیروی انسانی، تفاهم‌نامه امضا کردند.

این تفاهم‌نامه در راستای فعال‌سازی معادن کوچک، افزایش سطح اشتغال، افزایش تولیدات معدنی، حل مشکلات معادن کوچک، حمایت از فرآوری و ایجاد ارزش افزوده و در نهایت، دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و نیز استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی- اجرایی موجود است.

 

*** رفع موانع تولید معادن کوچک طلا و مس

موضوع‌های این تفاهم‌نامه شامل آسیب شناسی و طبقه‌بندی موانع تولید معادن کوچک با محوریت معادن طلا و مس به ترتیب اولویت استانی، حمایت و اجرای طرح‌های تولیدی و تحقیقاتی مشترک، توسعه همکاری‌های مشترک ملی و بین‌المللی، شناسایی منابع و اجرای راهکارهای مناسب برای جذب آنها است.

همچنین، همکاری در زمینه فناوری اطلاعات، رفع نیازهای طراحی و مهندسی، احداث زیرساخت‌ها، افزایش بهر‌ه‌وری کل عوامل تولید و رفع نیازهای تکنولوژی و مهندسی مربوط به خطوط تولید، از دیگر موضوع‌های تفاهم‌نامه مذکور است.

از جمله موارد همکاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، هماهنگی مجوزها و حل و فصل مسائل حقوقی، ارائه اطلاعات معدنی و فرآوری به شورای همکاری ‌معادن کوچک، حمایت از تجمیع معادن کوچک در منطقه معدنی، حمایت برای ایجاد زیرساخت‌های واحدهای معدنی، انجام فعالیت‌های تحقیقاتی، پژوهشی و فرآوری مواد معدنی، ارتقای ایمنی واحدهای معدنی و ارائه آموزش‌های لازم است.

خانه معدن ایران و گروه توسعه معادن صدر جهان (شامل معادن شادان، رشیدآباد، جنوب هندوآباد اردستان، ورگهان، قاباق تپه و قاضی ولی واقع در استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی) نیز طبق این تفاهم‌نامه، همکاری لازم را با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اقداماتی همچون برگزاری جلسات در استان‌های مختلف، آموزش نیروی انسانی، ارتقای ایمنی و بهره‌وری، ارائه آمار و اطلاعات واحدها و نیز آسیب شناسی و طبقه‌بندی موانع تولید انواع معدن کوچک و تجزیه و تحلیل آنها به عمل می‌آورند.

افزون بر این، تامین منابع مالی در راستای فعال‌سازی معادن کوچک، مشارکت در استخراج، ارائه خدمات فنی و تامین ماشین‌آلات، خرید مواد استخراج شده بر اساس آنالیز مواد معدنی موردنیاز، از دیگر موارد همکاری خانه معدن ایران و این شرکت خصوصی است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدت اجرای این تفاهم‌نامه ۵ سال است که تمدید آن با توافق طرف‌ها امکان پذیر است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع