کد خبر:102269
پ
وزیر ارتباطات

تحقق تحول نظام بانکی ایران با فناوری بلاک‌چین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به به اینکه نظام بانکداری الکترونیکی کشور تا به امروز بر اساس خدمات ابری بوده است، استفاده از فناوری بلاک‌چین را متحول‌کننده نظام بانکداری ایران دانست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به به اینکه نظام بانکداری الکترونیکی کشور تا به امروز بر اساس خدمات ابری بوده است، استفاده از فناوری  بلاک‌چین را متحول‌کننده نظام بانکداری ایران دانست.

 

*** ضرورت توجه مسئولان نظام اقتصادی ایران نسبت به استفاده از بلاک‌چین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تغییر زیرساخت‌های بانکی با استفاده از فناوری بلاکچین و کاربردهای متعدد و بی‌نظیر آن می‌تواند نظام بانکی ایران را متحول کند.

محمدجواد آذری‌جهرمی درباره به کارگیری فناوری بلاک‌چین، در نظام اقتصادی و بانکی دنیا، افزود:

نظام اقتصادی و مالی دنیا با استفاده از فناوری‌های نوین و کارآمد از جمله بلاک‌چین دچار تغییر و تحولاتی شده است و مسئولان نظام اقتصادی و مالی ایران نیز باید بلاک‌چین را به عنوان تکنولوژی و پروتکلی با نکات مثبت و در عین حال دارای تهدیداتی ناشی از تغییر بررسی و از آن استفاده کنند.

وی با بیان این که در مقابل بلاک‌چین بازگشت به عقب معنی ندارد، ادامه داد:

بدون شک فناوری بلاک‌چین در چند سال آینده‌ تحولاتی عظیم و زیرساختی در پیکره ارتباطات، نظام مالی و اقتصادی، اینترنت اشیاء و سایر حوزه‌ها ایجاد خواهد کرد و باید برای همگام شدن با این فناوری ساختارهای کشور با تغییرات منطبق شود که در غیر این صورت در حوزه فناوری عقب‌ماندگی خواهیم داشت.

 

*** لزوم پیگیری ارزهای رمزنگار و بلاک‌چین

 

 آذری جهرمی، یکی از مسائل مهم تحول نظام‌های پرداخت جهان و ایران را گسترش و استفاده از ارزهای رمزنگار دانست و افزود:

همین مسئله توجه بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را به خود جلب کرد و دستاورد آن پیشرفت و مطالعات مناسب در این زمینه است؛ باید بدانیم که بیت کوین همه کارکرد رمز ارزها و فناوری بلاک‌چین نیست و باید موضوع ارزهای رمزنگار و بلاک‌چین، را به صورت جدی پیگیری کرد.

 

*** حرکت به سوی بانکداری دیجیتال

 

وی در خصوص تحول نظام بانکی، اظهار داشت:

نظام بانکداری الکترونیکی کشور ما تا به امروز بر اساس خدمات ابری بوده و تغییر زیرساخت‌های بانکی ما با استفاده از فناوری بلاک‌چین و کاربردهای متعدد و بی‌نظیر آن می‌تواند نظام بانکداری ایران را متحول کند و با استفاده از زیرساخت‌های نوین به سوی بانکداری دیجیتال گام برداریم.

 

*** برگزاری هشتمین همایش بانکداری الکترونیک در بهمن‌ماه ۹۷ 

 

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری هشتمین همایش بانکداری الکترونیک، گفت:

هشتمین همایش بانکداری الکترونیک با محور انقلاب بلاک‌چین با توجه به گفت وگوی کارشناسان ارشد نظام فناوری، مالی و بانکی کشور، می‌تواند در ایجاد موقعیت هم‌افزایی برای تحقق تحول در نظام بانکداری با استفاده از بلاک‌چین و بررسی دیدگاه‌ها موقعیت مناسبی را فراهم کند.

 

*** اهداف همایش 

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور می‌شود، هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با موضوع انقلاب بلاک‌چین، در روزهای ۹ و ۱۰ بهمن‌ماه ۹۷ در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهمترین هدف از برگزاری هشتمین همایش بانکداری الکترونیک با محوریت انقلاب بلاک‌چین بحث و تبادل‌نظر در خصوص آخرین تحولات صنعت بانکداری الکترونیک است؛ فناوری زنجیره بلوک و دفاتر توزیع‌شده، رمز ارزها، سامانه‌های پرداخت جایگزین، فناوری‌های مالی، پرداخت و بانکداری باز، تقلب، پولشویی، کلاه‌برداری و روش‌های مقابله با آن و تحول دیجیتال از عمده محورهای آن است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایبنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =

کلید مقابل را فعال کنید