اخبار برگزیده

کد خبر:102259
پ
درآمدهای دولت

رشد ۱۲ درصدی درآمدهای دولت در ۶ ماه نخست سال جاری

بررسی وضعیت بودجه عمومی دولت از تحقق ۶۳۴.۷ هزار میلیارد ریال از درآمدهای دولت به نسبت ۱۱۰۱.۷ هزار میلیارد ریال مصوب در شش ماهه سال ۹۷ حکایت می‌کند.

بررسی وضعیت بودجه عمومی دولت از تحقق ۶۳۴.۷ هزار میلیارد ریال از درآمدهای دولت به نسبت ۱۱۰۱.۷ هزار میلیارد ریال مصوب در شش ماهه سال ۹۷ حکایت می‌کند.

 

*** درآمدهای دولت در شش ماهه نخست سال جاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی وضعیت بودجه عمومی دولت به استثنای درآمدها و پرداخت‌های اختصاصی در شهریور ماه امسال که از سوی بانک مرکزی منتشر شده نشان می‌دهد که ۶۳۴.۷ هزار میلیارد ریال از درآمدهای دولت به نسبت ۱۱۰۱.۷ هزار میلیارد ریال مصوب در شش ماهه سال ۹۷، محقق شده است.

درآمد دولت در شش ماهه سال گذشته ۵۶۷.۸ هزار میلیارد ریال بوده که نشان دهنده رشد ۱۱.۸ درصدی است.

 

*** درآمدهای دولت در بخش مصوب مالیاتی

 

بر پایه این گزارش، میزان درآمدهای دولت در بحش مصوب مالیاتی در شش ماه ابتدای امسال ۷۲۴ هزار میلیارد ریال بوده که از این میزان، ۵۰۳.۴ هزار میلیارد ریال محقق شد.

این در حالی است که درآمدهای دولت در شش ماهه سال ۹۶ معادل ۴۳۱.۲ هزار میلیارد ریال و در شش ماهه سال ۹۵ برابر ۴۳۳.۱ هزار میلیارد ریال در حوزه مالیات بوده که حکایت از رشد ۱۶.۸ درصدی در سال ۹۷ دارد.

در بخش مالیات اشخاص حقوقی طی شش ماه ابتدای امسال ۲۰۷.۱ هزار میلیارد ریال درآمد مصوب شده بود که از این میزان ۱۲۲.۲ هزار میلیارد ریال محقق شد.

همچنین از پیش‌بینی ۹۸.۸ هزار میلیارد ریال درآمد در بخش مالیات بر درآمدها نیز ۸۸ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

دولت در شش ماهه سال ۹۷ موفق به کسب ۱۷.۴ هزار میلیارد ریال مالیات بر ثروت شده و در عین حال پیش بینی درآمدهای دولت در این خصوص به میزان ۱۷.۸ هزار میلیارد ریال بوده است.

 

*** درآمدهای دولت در بخش مالیات مستقیم و غیرمستقیم

 

جمع مصوب مالیات‌های مستقیم در شش ماه نخست سال جاری به میزان ۳۲۳.۷ هزار میلیارد ریال بود که از این میزان، ۲۲۷.۶ هزار میلیارد ریال محقق شد.

در بخش مالیات بر واردات نیز دولت ۱۴۸.۹ هزار میلیارد ریال درآمد پیش‌بینی کرده بود که در نهایت تا پایان شهریور ماه ۷۳.۹ هزار میلیارد ریال از درآمدهای دولت کسب شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برای شش ماه ابتدای امسال ۲۵۱.۵ هزار میلیارد ریال مالیات بر کالاها و خدمات پیش‌بینی شده بود که در نهایت به میزان ۲۰۱.۹ هزار میلیارد ریال محقق شد.

جمع مالیات‌های غیرمستقیم در دوره مورد بررسی، ۴۰۰.۳ هزار میلیارد ریال مصوب بوده که در نهایت ۲۷۵.۹ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایبنا