کد خبر:102109
پ
امیرحسین کاوه

صنعت لوله و پروفیل استخوان‌بندی صنایع کشور است

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران صنعت لوله و پروفیل را در حقیقت استخوان‌ بندی تمامی صنایع کشور دانست.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران صنعت لوله و پروفیل را در حقیقت استخوان‌‌بندی تمامی صنایع کشور دانست.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران اظهار داشت:

این صنعت در حقیقت استخوان‌‌بندی تمامی صنایع کشور به‌ شمار می‌رود. 

 

*** کالاهای وابسته به صنعت لوله و پروفیل

 

امیرحسین کاوه ضمن اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ گروه کالایی وابسته به صنعت لوله و پروفیل است، افزود:

صنایع نفت، گاز، آب و فاضلاب، پتروشیمی، جاده و راهسازی، کشاورزی، ساختمان‌سازی، خودروسازی، روشنایی و اتصالات، مخابرات، مبلمان اداری و شهری، لوازم خانگی و بسیاری موارد دیگر بدون این صنعت راه به جایی نخواهند برد.

وی در ادامه با بیان اینکه صنعت لوله و پروفیل فولادی در ایران ۵۰ سال سابقه دارد، بیان کرد:

این صنعت در بازه زمانی مورد نظر به خصوص در دوران پس از انقلاب از نظر کمی و کیفی رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

 

*** ۱۸۰ واحد تولیدی لوله و پروفیل در صنعت کشور

 

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران از وجود ۱۸۰ واحد تولیدی لوله و پروفیل اعم از کوچک، متوسط و بزرگ در کشور خبر داد و گفت:

در حال حاضر ۱۲۰ کارخانه عضو سندیکا و ۶۰ کارخانه دیگر به دلائل مختلف از جمله نیمه تعطیل بودن، تغییر کاربری و نظایر این عضویت ندارند.

کاوه ضمن اشاره به اینکه صنعت لوله و پروفیل فولادی جزو صنایع تکمیلی محسوب می‌شود، افزود:

صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات خام را به محصولات با ارزش افزوده بالا تبدیل و در عین حال نقش پررنگی در رشد اقتصادی، پویایی تولید، اشتغال افزایی، توسعه صادرات و ارزآوری در مملکت دارند.

 

*** کارخانجات پایین دستی و بالادستی در صنعت لوله و پروفیل کدامند؟

وی تصریح کرد: تمامی کارخانجات پائین دستی صنعت لوله و پروفیل فولادی متعلق به بخش خصوصی و صنایع بالادستی مربوط به بخش دولتی، شبه دولتی و خصولتی‌ها است.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران گفت: صنعت لوله و پروفیل فولادی از قدمت قابل توجهی در کشور برخوردار است.

کاوه ادامه داد: این صنعت جزو معدود صنایع به حساب می‌آید که از صفر تا صد فرآیندها و فناوری‌های مورد استفاده در داخل بومی شده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران در پایان خاطرنشان کرد:

صنعت لوله و پروفیل فولادی در ساختار اقتصادی کشور بسیار نقش‌آفرین است بنابراین ضرورت دارد دولتمردان دست فعالان این حوزه را به گرمی بفشارند و از آنان به معنای واقعی حمایت کنند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع