کد خبر:102075
پ
منصور معظمی

ایدرو در ۷ استان کمتر توسعه یافته سرمایه‌گذاری صنعتی می‌کند

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به منظور توسعه صنعت، حمایت از تولید داخلی و تکمیل زنجیره ارزش، فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعتی در هفت استان کمتر توسعه یافته کشور را ارزیابی کرد.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به منظور توسعه صنعت، حمایت از تولید داخلی و تکمیل زنجیره ارزش، فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعتی در هفت استان کمتر توسعه یافته کشور را ارزیابی کرد.

 

*** انعقاد قرارداد فرصت سرمایه‌گذاری صنعتی در ۷ استان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو اظهار داشت: در این راستا، سازمان تاکنون اقدام به انعقاد سه قرارداد مستقل پروژه‌یابی و مطالعه فرصت سرمایه‌گذاری صنعتی برای هفت استان کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و اردبیل کرده است.

منصور معظمی تصریح کرد: در این مطالعات ضمن شناسایی فرصت‌های توسعه زنجیره ارزش در رشته صنعت‌های حائز اولویت در هر منطقه و استان‌های مورد نظر و برگزاری جلسات متعدد با نهادهای مختلف ملی و استانی، نسبت به بازدید از صنایع استان و استفاده از دیدگاه‌های خبرگان صنعت اقدام کرده است تا در نهایت ضمن شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعتی ، مطالعات امکان سنجی و مقدماتی برای برخی از طرح‌های صنعتی منتخب صورت گیرد.

وی افزود : در این فرآیند، ایدرو در نظر دارد از طریق فراخوان و ارائه طرح‌ها به مراجع استانی، نسبت به مشارکت با بخش غیردولتی جهت اجرای طرح‌ها اقدام و در اجرای چند طرح منتخب که در چارچوب صنایع هدف سازمان از جمله صنایع حمل‌ونقل، صنایع نوین، نفت، گاز و پتروشیمی مشارکت خواهد کرد.

 

*** ۴۵ درصد پروژ‌ه‌های سرمایه‌گذاری صنعتی در مناطق محروم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو همچنین با اشاره به برخی محدودیت‌های قانونی و مالی ناشی از عدم بازگشت منابع حاصل از واگذاری شرکت‌ها و عدم تخصیص منابع بودجه عمومی گفت:

حدود ۴۵ درصد از پروژه‌های سرمایه‌گذاری صنعتی ایدرو، در مناطق محروم کشور واقع شده و در دست اجرا است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع